Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 08 czerwiec 2017 09:39

Nie dość, że nie do końca smok, to jeszcze nie wawelski…

W Sidzinie powstał byko – smok. Tak się spodobał znawcom tych legendarnych gadów, że… wygrał krakowską Paradę Smoków!

 

W Krakowie odbyła się ,,17 Wielka Parada Smoków''. Wzięło w niej udział ponad tysiąc dzieci z całej Polski, w tym  dzieci ze świetlicy działającej przy GOKPTiS, świetlicy u Sióstr Zakonnych w Sidzinie Górnej, oraz Gminnej Biblioteki w Sidzinie. Rzecz jasna do stolicy województwa pojechali ze swoim „gadem”.

- Inspiracją do powstania „naszego” smoka była Hiszpania. Podczas jego planowania i konstruowania twórcy puścili wodze fantazji. Pomysły zaczerpnęli z kultury, historii , plastyki i ornamentyki Hiszpanii. To kraj ciepły, związany z Hiszpankami, Hiszpanami, tańcem flamenco, walką byków. Nazwa smoka ,,CORRIDUS'- pochodzi od corridy”. Smok został zrobiony z następujących materiałów: Głowa byka z drewna, korpus z materiału wypchanego piórami, który pokryty został łuskami z papierowych talerzyków pomalowanych farbą i posypanych brokatem, całość osadzona na platformie – opisują pomysłodawcy.

Jak się okazało, trud i wysiłek włożony w przygotowanie do imprezy został doceniony. W kategorii domy kultury, świetlice, instytucje kulturalno- oświatowe sidziński smoko – byk, czy też byko – smok zajął I miejsce.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaNie dość, że nie do końca smok, to jeszcze nie wawelski…