Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 04 lipiec 2017 12:13

Święto Drzewa i... wyścig traktorów!

Napisał

Tradycyjne rąbanie drzewa, przecinanie belek piłą, wbijanie gwoździ na czas, przewożenie partnera z drużyny taczką, ale tez i kompletna nowość - wyścig traktorów w ramach ogólnopolskiej Formuły Traktor. Tegoroczne Święto Drzewa, które odbyło się w sobotę w Sidzinie na długo zapadnie w pamięci uczestników oraz widzów.

Po raz pierwszy licznie zgromadzona publiczność dopingowała zawodników podczas wyścigów traktorów. Do rywalizacji przystąpiło sześciu zawodników na swoich maszynach. W ramach konkurencji trzeba było wykazać się nie tylko sprawnością za kierownicą, ale również w przenoszeniu na czas wody w wiadrach na drewnianym nosidle oraz rzutem gumofilcem do celu. Zwycięzcą zawodów został pan Ryszard Drobny z Bystrej Podhalańskiej, który swoje umiejętności doskonali od kilkudziesięciu lat podczas codziennej pracy na roli. Drugie miejsce zajął Sławomir Gałka, natomiast trzecie Kamil Lasek. Ponadto sidzinianin Stanisław Mrózek zdobył nagrodę publiczności.

Wyścigi traktorów były zatem totalną nowością, a konkursy drwali i pilarzy już nie. Nie oznacza to, że tam rywalizacja była mniejsza, podobnie jak doping publiczności. Niepokonani okazali się zwycięzcy z poprzednich lat – Daniel i Krystian Ceremonowie.
B

Nie zapomniano także i dzieciach - te mogły wystartować w konkursie polegającym na wbiciu gwoździa jak najmniejszą ilością uderzeń. W trzech kategoriach wiekowych zwyciężyli: Mateusz Pietrasik, Mateusz Maj oraz Kacper Wykocki. Ponadto najmłodszy uczestnik - trzyipółletni Karolek Lipka otrzymał nagrodę ufundowaną przez sołtys Sidziny Kazimierę Czarną.

Pięć dziewczynek wzięło udział w quizie o gminie Bystra-Sidzina, zorganizowanym z okazji 25-lecia jej istnienia. Pierwsze miejsce zajęły w nim ex aequo Karolina Trzop i Marlena Ryś – obie odpowiedziały poprawnie na taką samą ilość pytań.

W ramach programu LIFE zostało przygotowane stoisko informacyjne na temat metod i sposobów ograniczania niskiej emisji oraz odnawialnych źródeł energii. Na stoisku przygotowano gry i zabawy dla dzieci promujące ekologię i czyste powietrze. Dodatkowo zapoznać się można było z technologią produkcji peletu.

Na placu festynowym, prócz licznych atrakcji Gminny Ośrodek Kultury Promocji Turystyki i Sportu dla uczestników festynu przygotował degustację dań myśliwskich oraz występ zespołu muzycznego „Tyrolia Band”.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaŚwięto Drzewa i... wyścig traktorów!