Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 07 wrzesień 2017 16:34

Skansen w Sidzinie. 25. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa

Przed nami 25. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”.

 

Europejskie Dni Dziedzictwa to idea mająca na celu upowszechnianie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego, historii i kultury. To wspaniała inicjatywa, która we wrześniu łączy wszystkie kraje Kontynentu Europejskiego pod jednym szyldem, w jednym celu. EDD to swoisty manifest wskazujący szerokiemu audytorium właściwe miejsce jakie zajmuje
i powinno zajmować dziedzictwo, jego znaczenie i rolę w kształtowaniu naszej tożsamości
i przestrzeni. To także ciekawa oferta spędzania czasu wolnego, która prowokuje do refleksji, zgłębienia wiedzy, a także stawia pytania o potrzebę ochrony dziedzictwa dla przyszłych pokoleń.

Podczas tej jubileuszowej edycji święta zabytków w województwie małopolskim odbędzie się ponad 230 wydarzeń w 48 miejscowościach. Wstęp na wszystkie wydarzenia EDD jest bezpłatny.

Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej zaprasza w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w  dniu. 16 września do bezpłatnego zwiedzania obiektów, a w dniu 17 września na dzień pamięci w Sidzińskim skansenie i 50 rocznicę powstania Izby Pamięci. O godz. 15.30 zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica. O godz. 15.45 będzie miała miejsce rekonstrukcja historyczna wydarzeń z czasów II Wojny Światowej, które rozgrywały się na terenie gminy Bystra-Sidzina. Do udziału zaproszone zostały grupy rekonstrukcyjne i mieszkańcy.

Wieczorem wspólne śpiewanie piosenek żołnierskich i patriotycznych.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaSkansen w Sidzinie. 25. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa