Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
środa, 18 czerwiec 2014 17:47

Przedszkolaki z Bystrej stawiają na ekologię

Napisał

Przedszkole Publiczne w Bystrej w swoich staraniach  o miano międzynarodowego tytułu Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej oraz Certyfikatu Zielonej Flagi.

 

                Działania na rzecz ochrony środowiska nasze Przedszkole realizuje od zawsze . Każdego roku staramy się poszerzyć teren naszych oddziaływań jak i podejmować coraz to nowe wyzwania w celu zwiększenia efektywności naszej pracy.  Tak więc w tym roku szkolnym podjęliśmy kolejny ważny dla nas krok . Od roku 2013/2014 nasze inicjatywy w dziedzinie ekologii mają charakter zorganizowanych działań, przystąpiliśmy bowiem do programu Szkoły dla Ekorozwoju realizowanego pod honorowym patronatem MEN  i Ministerstwa Środowiska.  Przez cały rok wykonywaliśmy  zamierzone działania realizując siedem kroków do uzyskania tego tytułu.  Naszymi największymi działaniami było: założenie ogródka warzywnego w przedszkolu, promowanie zdrowej żywności wśród dzieci i rodziców, zachęcanie do picia wody, zdrowe kanapki wykonane podczas warsztatów z rodzicami oraz zajęcia w grupach na temat zdrowej żywności, degustacje soków, warzyw i owoców, dzień ziemniak, dzień marchewki  oraz dzień bez słodyczy. Opracowaliśmy Kodeks Małego Ekologa, który w siedmiu krokach zawiera najważniejsze postulaty w ochronie środowiska. Aktywnie uczestniczymy w zbiórce odpadów tj: puszki, baterie, zakrętki, segregujemy śmieci, uczestniczymy w Akcji  Sprzątanie Świat, obchodzimy każdego roku Dzień Ziemi. Jesteśmy Przedszkolem Promującym Zdrowie, oraz przedszkolem, które w tym roku otrzymało tytuł MEN „ Przedszkole w Ruchu” Szerzymy nasze ekologiczne inicjatywy w środowisku lokalnym, współpracujemy z różnymi instytucjami min:  Babiogórskim Parkiem Narodowym, Nadleśnictwem. Bierzemy udział w licznych konkursach  o tematyce ekologicznej, współorganizowaliśmy konkursy :  „Ekologiczna zabawka”. Organizujemy występy i spektakle o tematyce ekologicznej.  Podjęliśmy także szereg innych działań mających na celu zmniejszenie zużycia energii i wody w naszej placówce.

Mamy nadzieję, że nasze działania zostaną docenione i nagrodzone tytułem  Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej.

(A.K)

asdasdasdasdas