Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 02 lipiec 2018 08:58

Bystra-Sidzina. Takich zawodów ze świecą szukać

Napisane przez

W minioną niedzielę tłumy osoby spragnionych mocnych wrażeń ciągnęły do Sidziny. Chcieli na własne oczy zobaczyć m.in. rywalizację kierowców traktorów.

Nie były to bowiem typowe zawody, ani też typowe święto. A dokładnie Święto Drzewa i Traktoriada, które zorganizowano w Sidzinie.

Imprezę rozpoczęły zawody kierowców (dźwigających niczym siłacze wiadra z wodą) jak i ich maszyn - traktorów na specjalnie przygotowanym, niełatwym, błotnistym torze. Zmagania kończył... rzut kaloszem do celu.

Jak Święto Drzewa to i drwale i pilarze. Oni też mieli czas na popisanie się swoimi umiejętnościami: korowaniem, prowadzeniem taczek z... kumplem, czy też wbijaniem gwoździ w pień.

 

fot. UG Bystra-Sidzina

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaBystra-Sidzina. Takich zawodów ze świecą szukać