Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 30 sierpień 2018 07:38

Rodzice za obiad zapłacą „z dołu”

Napisane przez
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Od września wejdą w życie nowe zasady opłat za wyżywienie przedszkolaków.

Zgodnie ze zmianą zawartą w Ustawie o finansowaniu zadań oświatowych, od nowego roku szkolnego 2018/2019, opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznych placówkach wychowania przedszkolnego prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego, oraz opłaty za korzystanie z wyżywienia w takich placówkach stanowią niepodatkowe należności budżetowe o charakterze publicznoprawnym.

W związku z powyższym od 1 września 2018 roku w Przedszkolach Publicznych prowadzonych przez gminę Bystra-Sidzina, w/w opłaty pobierane będą z „dołu” za faktyczną liczbę godzin i dni obecności dziecka w przedszkolu w terminie 14-u dni od ostatniego dnia m-ca, za który pobierana jest opłata.

 

Źródło: UG Bystra-Sidzina

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaRodzice za obiad zapłacą „z dołu”