Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 01 październik 2014 21:50

Lenka czeka na Twoją pomoc – aktualizacja.

Lena Cholewa – malutka mieszkanka powiatu suskiego urodziła się z wrodzonym niedorozwojem kości piszczelowych, stopy końsko-szpotawe oraz paluchami dodatkowo wrodzonymi (tibial hemimelia).

Dziewczynka za kilka dni skończy miesiąc , a jest już po kolejnej konsultacji medycznej. Rodzice robią wszystko co mogą, by pomóc jej stanąć na nogi, żeby mogła w przyszłości normalnie funkcjonować.

 Rodzice udali się na konsultację ortopedyczną do Kliniki Ortopedyczno – Rehabilitacyjnej w Poznaniu. W trakcie rozmowy, znany w Polsce prof. dr hab. n. med. Marek Napiontek udzielił im wskazówek co do dalszego leczenia i rehabilitacji dziecka. Ponadto stwierdził, że dziewczynka będzie wymagała złożonego leczenia rekonstrukcyjnego kończyn dolnych. Leczenie będzie przebiegało w IV etapach, w tym rekonstrukcja stawu kolanowego oraz kości piszczelowych prawej kończyny. Jeszcze tego samego dnia, lekarz chciał się podjąć leczenia Lenki. Pierwszym etapem miało być założenie gipsu na jej nóżki. Rodzice usłyszeli jednak ,że  operacja, którą miałaby przejść w tej klinice może się nie udać -co skutkowałoby amputacją - stwierdzili, że muszą  szukać pomocy gdzieś, gdzie pojawi się choćby cień szansy na uratowanie kończyn dziecka. Skontaktowali  się ze znajomymi, których synek urodził się z taką  samą chorobą. Walka rodziców o zdrowe nóżki dziecka została nagrodzona - na ten moment ich synek chodzi samodzielnie. Dzięki tym rodzicom, usłyszeli  o dr Paley'u , który prowadzi własną klinikę na Florydzie - The Paley Advanced Limb Lengthening Institute. Jest on słynnym chirurgiem-ortopedą, który od ponad kilkudziesięciu lat odnosi spektakularne sukcesy w leczeniu schorzeń układu kostno - ruchowego. Rodzice Leny postanowili skontaktować się z lekarzem. Zrobili to za pomocą rodziców Bartusia, którzy skonsultowali z dr Paley'em wyniki badań dziewczynki.

Specjalista ten potwierdził, że jest to tibial hemimelia. Doktor Paley chce przyjąć Lenkę na konsultację w wieku 5-6 miesięcy. W związku z tym potrzebne są   pieniążki na ten wyjazd- taka konsultacja jest bardzo kosztowna. Po tej wizycie, rodzice będą wiedzieć ile Lenka będzie musiała przejść operacji i jaki będzie ich koszt.

Dlatego rodzice zwracają się z ogromną prośbą o pomoc sfinansowania wyjazdu i kosztów związanych z pobytem na Florydzie -na czas konsultacji.
A oto kolejna informacja od rodziców Leny :
29 września udaliśmy się z Leną do szpitala w Prokocimiu na wizytę lekarską. Podczas konsultacji ortopeda potwierdził wrodzone wady obustronne kończyn dolnych (hemimelia piszczelowa) ze skróceniem kończyn oraz końsko-szpotawym ustawieniem stóp. W prawej kończynie widoczne znaczne skrócenie. Lekarz wskazał konieczność wykonania badania obrazowego MRI obu podudzi dla oceny obecności REMNTANTÓW piszczeli i dalsze zaplanowanie leczenia. Ponadto, wstępnie ocenił, że kończyna lewa kwalifikuje się do leczenia rekonstrukcyjnego - korekta stopy i wydłużenie podudzia. Natomiast w przypadku prawej kończyny - amputacja i zaprotezowanie. Termin planowanej wizyty to kwiecień 2015.
My jako rodzice stanowczo nie zgadzamy się na amputację, w związku z tym szukamy pomocy w celu ratowania obu nóżek. Wierzymy, że to się nam uda, tak jak to się udało innym dzieciom.
Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy za wszelką pomoc udzieloną Lence!”

 

Pomóc Lence można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

numer konta dla przelewów zagranicznych: PL31109028350000000121731374

Kod Swift / BIC BZ WBK: WBKPPLPP

Bardzo prosimy w tytule przelewu wpisywać nr 176 oraz imię i nazwisko Lenki tak jak poniżej:

“176 pomoc w leczeniu Leny Cholewa”

 

 W najbliższym czasie planowane są koncerty na rzecz Leny Cholewy oraz aukcje .

Jeżeli są osoby, które chcą wspomóc akcję i przekazać na ten cel gadżety, to proszę pisać na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaFelietonyLenka czeka na Twoją pomoc – aktualizacja.