Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 24 listopad 2016 17:21

Jak najlepiej posprzątać po remoncie?

Napisał

Każdy, kto musiał kiedykolwiek sprzątać po remoncie mieszkania czy też domu wie, jak ciężka i żmudna jest to praca. Często jednorazowe sprzątanie nie pomaga i musimy daną czynność powtarzać kilkakrotnie. Ale czy na pewno musimy to robić w pojedynkę? Może lepiej wynająć firmę sprzątającą, albo po prostu dopilnować ekipy remontowej?

Sprzątanie własnoręczne

Osoby sprzątające po remoncie osobiście narzekają przede wszystkim na wszechobecny kurz, przez który trzeba kilkakrotnie myć podłogi czy ścierać meble. Aby tego uniknąć powinniśmy każde sprzątanie zaczynać od góry do dołu. Przyczyna jest prosta - poruszając kurz u góry będzie on już opadał wyłącznie na dół. Przyda się odkurzacz o dużej mocy, który wciągnie pył także z sufitu. Należy pozbyć się jak najwięcej kurzu, żeby podczas mycia na mokro nie osiadał on powtórnie na powierzchniach. Jeżeli mamy taką możliwość, stwórzmy przeciąg w mieszkaniu – swobodny przepływ powietrza wywieje zbędne mikrozanieczyszczenia. Dużo też zależy od wcześniejszego przygotowania mieszkania do remontu - im więcej rzeczy zabezpieczyliśmy przed zabrudzeniem, tym mniej sprzątania będziemy mieć. Jeżeli mamy zanieczyszczenia trudne do usunięcia, to zastanówmy się nad preparatami, których możemy użyć. Często w marketach budowlanych są specjalne płyny czy zmiękczacze, które usuną kleje czy pianki montażowe ze ścian lub okien. Minusem sprzątania własnoręcznie jest przede wszystkim strata dużej ilości czasu oraz możliwość zarysowania delikatnych elementów.

 

Zatrudnienie ekipy sprzątającej

Jeżeli użeranie się ze sprzątaniem przekracza nasze siły, najprostszą metodą będzie zatrudnienie ekipy sprzątającej. W Warszawie prężnie działa przedsiębiorstwo Pozamiatane.pl, które zatrudnia fachowców radzących sobie z każdym bałaganem. Zaufanie takiej firmie da nam pewność, że nawet miejsca, gdzie plamy czy zanieczyszczenia są bardzo uciążliwe, będą wysprzątane z najwyższą starannością. Takie firmy posiadają wiele narzędzi oraz środków czyszczących, które są dostosowane do różnych powierzchni i nic w mieszkaniu nie zostanie uszkodzone. Zatrudnienie ekipy sprzątającej jest na pewno dużym udogodnieniem, bo otrzymujemy szybko posprzątane mieszkanie w sposób kompleksowy i profesjonalny. Minusem może być cena.

 

Dobra umowa z firmą remontową

Wiele osób zapomina bądź nie zwraca uwagi na to, że możemy zawrzeć punkt w umowie na temat sprzątania po remoncie. Każda firma remontowa powinna po sobie posprzątać, jednak w praktyce bywa z tym różnie. Aby nie zostać ze wszystkim samemu, warto jest sobie tego przypilnować już na etapie umowy. Taka firma będzie od początku remontu dbała aby jak najmniej nabrudzić. Po stanie mieszkania jaki zostawiają robotnicy można stwierdzić czy firma jest ona solidna i czy szanuje klienta.

Sprzątanie po remoncie jest czasochłonne i mało przyjemne. Szczególnie kiedy konieczne jest wyburzanie ścian lub ścieranie szpachli, co wiąże się z powstaniem dużej ilości pyłów. Jeżeli zabieramy się do tego sami, to dobrze jest się zaopatrzyć w dobrym sklepie z chemią domową w preparaty, które znacznie ułatwią nam pracę. Pamiętajmy jednak, że istnieją alternatywy w postaci wynajęcia dobrej ekipy sprzątającej albo wynegocjowania pozostawienia w pełni uprzątniętego miejsca pracy przez robotników.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaNasze sprawyJak najlepiej posprzątać po remoncie?