Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Męski portfel – jak wybrać najlepszy

Wbrew pozorom nie jest to zadanie łatwe. Mężczyźni z jednej strony przywiązani są do dotychczasowych przedmiotów, z drugiej zwracają uwagę na praktyczne ich zastosowanie. W przypadku portfeli to sprzeczności.

Jak portfel męski nie powinien wyglądać

Przede wszystkim nie powinien być wypchany niepotrzebnymi rzeczami, wizytówkami, paragonami ze sklepów, parko matów, wydrukami z bankomatów. Większość z nich po sprawdzeniu możemy wyrzucić do kosza, wyjątek stanowią paragony będące podstawą do reklamacji. Wizytówki można przechowywać w osobnym wizytowniki, to ułatwia ich znalezienie w razie potrzeby.

Portfele męskie niepotrzebnie obciążane są bilonem, który jest ciężki. Jego duża ilość powoduje nadmierne obciążenie kieszeni. W praktyce potrzebne jest kilka monet do kupienia biletu komunikacji miejskiej, wręczenia napiwku, zapłacenia za parkowanie w strefie, resztę płacimy kartą.

Wielu mężczyzn dostrzegło już niepraktyczność tradycyjnych portfeli i zdecydowało się na ich wymianę. Co powinno decydować o wyborze portfela?

Przede wszystkim funkcjonalność

Dla mężczyzn to najważniejsza cecha. Przede wszystkim powinien dobrze mieścić się w kieszeni i być niewidoczny, czyli odpowiednio cienki. Nie powoduje wybrzuszeń i obciążenia kieszeni.

Kolejne kryterium to łatwość otwierania. Do wyboru są modele niezapinane, zapinane na magnes, zatrzask lub zamek błyskawiczny. Dwa pierwsze są najłatwiejsze w obsłudze, dwa pozostałe wymagają kilkudziesięciu sekund.

Najważniejszą jednak kwestią jest pomieszczenie i rozmieszczenie wszystkich niezbędnych rzeczy w portfelu. Przede wszystkim dokumenty. Dowód osobisty i prawo jazdy mają formę plastikową, więc nie wymagają dodatkowego miejsca. Inaczej jest w przypadku dowodu rejestracyjnego, który w tradycyjnej formie mieści się w znacznie większej kieszeni.

Kolejna sprawa to różnego rodzaju karty bankowe, lojalnościowe i klubowe. Wszystkie są plastikowe i znormalizowane zajmujące tyle samo miejsca. Wystarczą na nie niewielkie kieszonki rozmieszczone jedna nad drugą. W ten sposób można rozmieścić je zgodnie z częstotliwością używania i łatwo je wyciągnąć.

Estetyka bardzo istotna

Męski portfel powinien wyglądać elegancko, czyli mieć klasyczny styl. Wykonany z dobrej jakości skóry naturalnej, w tradycyjnym czarnym lub brązowym kolorze. Niektórzy mężczyźni wolą odejść od standardów i wybierają portfele w odcieniach bordo lub modnych stylizacjach na wytartą skórę. Wiele takich stylizacji znajdziecie w internecie, chociażby na www.gentle-man.pl. Nic jednak nie zmienia faktu, że bez względu na kryteria wyboru, mężczyzna z portfelem musi się czuć dobrze!

 

HomeWydarzeniaPozostałeMęski portfel – jak wybrać najlepszy