Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Jordanów (725)

Stowarzyszenie „Śleboda” z Osielca wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie zapraszają dzieci i młodzież  z Gminy Jordanów do udziału w „Warsztatach tańców integracyjnych i etnicznych”, które odbywać się będą  w GOKSiP – filia Łętownia.

piątek, 14 luty 2020 14:40

Jordanów. Odeszła za wcześnie

Napisane przez

Ta śmierć to wielka strata nie tylko dla mieszkańców Jordanowa. Dzisiaj (14 lutego) zmarła Magdalena Rapacz, wieloletnia nauczycielka Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie, ceniona nie tylko za umiejętność przekazywania wiedzy, ale przede wszystkim za serce, które okazywała uczniom i współpracownikom.

piątek, 14 luty 2020 08:03

Muzyka z Jordanowa zabrzmi w Argentynie

Napisane przez

Światowe premiery utworów Grzegorza Miśkiewicza, znakomitego kompozytora z Jordanowa, to zawsze wielkie wydarzenia artystyczne. Z pewnością nie inaczej będzie w przypadku najbliższej, która odbędzie się 7 kwietnia w prawie półmilionowym mieście Salta w Argentynie. Wykonana zostanie wówczas pieśń „Miserere mei, Deus” w nowej aranżacji.

piątek, 07 luty 2020 06:34

W urzędzie gminy poradzą jak dbać o powietrze

Napisane przez

Wójt gminy Jordanów informuje, że w Urzędzie Gminy w Jordanowie, ul. Mickiewicza 3 (sala obrad) został utworzony punkt konsultacyjny ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego Mieszkańcy mogą uzyskać dofinansowanie m.in. do wymiany kotła, termomodernizacji budynku, modernizacji c.o.

czwartek, 06 luty 2020 10:47

Toaletowy problem

Napisane przez

Sprawą, która ostatnio poruszyła jordanowian i wywołała burzę w mediach społecznościowych, jest wprowadzenie opłat za korzystanie z… toalet w Galerii Jordanowskiej. Dotąd zawsze otwarte i dostępne dla wszystkich, teraz są zamknięte na klucz i płatne 2 złote. Właściciele galerii tłumaczą, że do tej sytuacji doprowadziły liczne akty wandalizmu.

czwartek, 06 luty 2020 07:24

Zimowy apel władz Jordanowa

Napisane przez

Władze apelują - trzeba odśnieżać chodniki przy posesjach, i lepiej nie parkować wzdłuż ulic.

W Jordanowie dzieją się dziwne rzeczy. Mieszkańcy jednej z bocznych odnóg ulicy Generała Maczka najpierw wystosowali do burmistrza miasta petycję z apelem o remont ich drogi, a w dwa dni później postanowili się z tego wycofać. Nagle doszli bowiem do wniosku, że nie mają żadnych powodów do narzekań, bo ich trakt jest niemalże doskonały. To nic, że błotnisty i nierówny…

Kwalifikacja wojskowa dla mężczyzn z terenu miasta Jordanowa zostanie przeprowadzona w dniach 13.02.2020r. – 14.02.2020r. w budynku Liceum Ogólnokształcącego /ul. płk T. Semika/ w Suchej Beskidzkiej. Kwalifikacja kobiet odbędzie się w dniu 11.03.2020r.

poniedziałek, 27 styczeń 2020 13:25

Gmina Jordanów. Mniej ludzi umiera, więcej się rodzi

Napisane przez

W minionym roku w gminie wiejskiej Jordanów zmarło mniej osób niż w poprzednim, a urodziło się dużo więcej dzieci. Co ciekawe, dominowały noworodki płci żeńskiej, choć bynajmniej nie jest to normą. W naszym regionie już od lat przychodzi na świat więcej chłopców.

Strona 1 z 56

 

HomeWydarzeniaJordanów