Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 03 grudzień 2018 08:43

Trochę historii, jeszcze więcej zabawy w jordanowskim Kołłątaju

Napisane przez

Przez dwa dni w hali jordanowskiego Kołłątaja można podziwiać wystawę dotyczącą historii kolei na Jordanowszczyźnie, ale nie tylko. W niedzielę 2 grudnia punktualnie o godzinie 14 rozpoczęło się przedstawienie teatralne dla najmłodszych "Stoi na stacji lokomotywa". Wszyscy spóźnialscy, którzy chcą zobaczyć to przedstawienie oraz specjalnie przygotowane wystawy tematyczne, mogą nadrobić zaległości także w poniedziałek 3 grudnia.

Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Absolwentów, Nauczycieli i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie "Dla naszej szkoły" oraz Miejski Ośrodek Kultury. Podczas niej, obok wspomnianego na wstępie przedstawienia, można podziwiać wystawę modeli kolejek, wystawę historycznych zdjęć związanych z kolejnictwem na terenie Jordanowszczyzny, a także wziąć udział w wielu warsztatach twórczych dla dzieci, m.in. układanie modeli kolejowych z klocków, puzzli, kolorowanki i wiele innych.

W niedzielę do jordanowskiej hali zawitał święty Mikołaj, który obdarował dzieci słodkimi prezentami. Nie tylko zresztą ich, bo świąteczne paczki odebrali była już burmistrz Jordanowa Iwona Bilska oraz jej następca, Andrzej Malczewski.

Wszystkie klocki, puzzle i inne gadżety wykorzystane podczas warsztatów dzieciaki otrzymają w prezencie.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówTrochę historii, jeszcze więcej zabawy w jordanowskim Kołłątaju