Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 17 grudzień 2018 13:34

Bezpieczniej przez 18 przejazdów kolejowo-drogowych w Małopolsce

Bezpieczniejszy ruch kolejowy i drogowy w Małopolsce zapewni modernizacja 18 przejazdów. Z efektów inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. kierowcy już korzystają w Mszalnicy, Muszynie i Kleczy Dolnej. W przyszłym roku modernizacji doczeka się jeden z przejazdów w naszym powiecie.

Kierowcy już mogą płynniej przejeżdżać po nowej jezdni na przejazdach: w Mszalnicy, Muszynie i Kleczy Dolnej. Na 2 przejazdach w Muszynie (na linii Muszyna – Krynica) zainstalowane zostaną dodatkowe zabezpieczenia – urządzenia sygnalizacji przejazdowej i monitoring, co zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa. Na przejeździe w Mszalnicy (trasa kolejowa Tarnów – Leluchów) montowane są nowe urządzenia przejazdowe i oświetlenie. W Kleczy Dolnej (linia Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Wadowice) również zainstalowane będą urządzenia przejazdowe, monitoring i funkcjonalne oświetlenie.

Prace na przejazdach zostały uwzględnione w rozkładzie jazdy pociągów i nie powodują zmian w podróżach.

W przyszłym roku zmodernizowane zostaną kolejne przejazdy m.in. w Skawinie, Brzeźnicy i Przeciszowie na linii Kraków Płaszów – Oświęcim, w Powroźniku na trasie Muszyna – Krynica oraz Osielcu na linii kolejowej Sucha Beskidzka – Chabówka.

Wartość projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap I – część przejazdowa” to ponad 256,7 mln zł netto, z czego dofinansowanie UE z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi prawie 194 mln zł netto. W ramach inwestycji przebudowane zostaną 182 przejazdy. W województwie małopolskim to 18 skrzyżowań. 

Wartość programu przejazdowego w regionie to 18,7 mln zł. Ogólnopolski projekt za ponad ćwierć miliarda zł, współfinansowany jest  ze środków UE.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówBezpieczniej przez 18 przejazdów kolejowo-drogowych w Małopolsce