Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 13 styczeń 2019 11:13

Jordanów. O krok od tragedii

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Jordanowie. O mało nie ucierpieli ludzie udający się do kościoła.

Jak poinformował jeden z Czytelników portalu sucha24.pl, w niedzielę, przed południem, z jednego z dachów w Jordanowie spadła wielka masa śniegu.

- Ta swego rodzaju lawina o mało nie trafiła na przechodzących chodnikiem ludzi udających się do kościoła na niedzielną mszę – relacjonuje.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Ta sytuacja jednak pokazuje, że apele i ostrzeżenia nie są publikowane na darmo. Jak choćby to, w którym burmistrz Zielonego Miasteczka przypomina właścicielom nieruchomości, iż zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i prawem miejscowym, w okresie zimowym należy niezwłocznie usuwać z budynków i ich części sople i nawisy śnieżne stwarzające zagrożenie dla przechodniów oraz odśnieżać i posypywać chodniki położone wzdłuż posesji.

Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu może zostać ukarany mandatem. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówJordanów. O krok od tragedii