Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
wtorek, 21 maj 2019 17:51

Pierwsze sześcioraczki w Polsce. Tata jest z Jordanowa

Na świat w krakowskim szpitalu przyszły sześcioraczki. To pierwszy taki przypadek w Polsce. Co to wydarzenie ma wspólnego z naszym powiatem? Szczęśliwy tata Szymon Marzec pochodzi z Jordanowa.

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela – tak nazywają się pierwsze w Polsce sześcioraczki, które urodziły się w poniedziałek w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.  Dzieci przyszły na świat w poniedziałek 20 maja.

Dzieci urodziły się 11 tygodni przed terminem. Sześcioraczki to cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Najmniejsze z nich ważyło przy urodzeniu 890 g, największe 1300 g.  Maluchy czeka jeszcze kilkunastotygodniowy pobyt w szpitalu.

- To duża radość, ale też mamy masę obaw. Cieszymy się, że dzieci są w najlepszych rękach, w jakich mogą być. Chcemy im zagwarantować ciepło i obdarzyć każde dziecko taka samą porcją miłości i troski. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy – mówił przejęty tata Szymon Marzec.

Według statystyk sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie. Taką ciążę trudno też doprowadzić do szczęśliwego finału. To pierwsze sześcioraczki w Polsce!

Rodzina Marców mieszka w Tylmanowej. Małżeństwo ma jeszcze 2,5 letniego syna.

Szymonowi gratulację na portalu społecznościowym złożył ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie, którego Szymon jest absolwentem. Wcześniej Szymon uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Jordanowie.

Nasza redakcja również przyłącza się do gratulacji i życzy wiele, wiele zdrowia dla dzieci oraz rodziców.

źródło i foto: Szpital Uniwersytecki w Krakowie

 

asdasdasdasdas