Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 28 sierpień 2019 12:59

Jordanów. „Szpitalik” zagrożony?

Jordanów. „Szpitalik” zagrożony? Foto: Edyta Łepkowska

Mieszkańców Jordanowa mocno zaniepokoiło ogłoszenie, które ukazało się na stronie internetowej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej. Oferuje ono na wynajem ponad 240 m2 powierzchni w jordanowskim „szpitaliku”. Czy oznacza to koniec działalności medycznej w tym miejscu?

 

W tak zwanym „szpitaliku” w Jordanowie mieści się obecnie ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz laboratorium analityczne. To tam mieszkańcy miasta i okolic oddają do badań krew czy mocz. Tam też udają się, gdy choroba dopadnie ich w weekend lub po godzinach pracy ośrodków zdrowia. Co prawda, nierzadko zderzają się z zamkniętymi na głucho drzwiami placówki, bowiem często brakuje lekarzy, którzy mogliby pełnić tam dyżury, ale nawet jeśli „szpitalik” nie zawsze funkcjonuje jak należy, wciąż jest bardzo potrzebny. Dlatego wiele osób wzburzyło i zaniepokoiło ogłoszenie o postępowaniu licytacyjnym na wynajem i zagospodarowanie dużej powierzchni w budynku. Jordanowianie zaczęli się zastanawiać, gdzie będą wozić materiał do badań i szukać pomocy medycznej nocą lub w święta. Jak się jednak okazuje, nie mają żadnego powodu do obaw.

- Uspokajam, iż w żadnym wypadku najem powierzchni w budynku szpitala w Jordanowie nie zmieni zakresu dotychczasowej działalności. Nadal będzie działało tam ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz laboratorium analityczne. Pomieszczenia na pierwszym i drugim piętrze są od dłuższego czasu puste i stąd decyzja o ich zagospodarowaniu – wyjaśnia Monika Wróblewska-Polak, rzeczniczka prasowa suskiego ZOZ. Podkreśla również, że - zgodnie z zapisami specyfikacji istotnych warunków licytacji - działalność, jaka będzie tam prowadzona, nie może kolidować ze statutową działalnością Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej oraz być w jakikolwiek sposób uciążliwa dla pacjentów przebywających w obiekcie.

Edyta Łepkowska

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówJordanów. „Szpitalik” zagrożony?