Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 30 sierpień 2019 09:52

Świetlica strażacka, szkolna czy droga na Przykiec?

Świetlica strażacka, szkolna czy droga na Przykiec? Foto: Edyta Łepkowska

Już za nieco ponad tydzień (9 września) rozpocznie się głosowanie na zadania zgłoszone do wykonania w ramach budżetu obywatelskiego Jordanowa na rok 2020. Do końca miesiąca będzie można się zdecydować, któremu ze zgłoszonych projektów dać zielone światło.

 

Aby wziąć udział w głosowaniu, trzeba być mieszkańcem Jordanowa i w dniu 9 września mieć ukończone 16 lat. Poprzeć jedno ze zgłoszonych zadań można na dwa sposoby – on-line na stronie https://konsultacje.jordanow.pl/ lub wypełniając papierową kartę i wrzucając ją do urny w sekretariacie Urzędu Miasta, Miejskim Ośrodku Kultury albo Bibliotece Miejskiej. Formularze do głosowania dostępne są w każdym z tych trzech miejsc. Głosować mogą również osoby, które mieszkają w Jordanowie, ale nie są w tym mieście zameldowane. Jednak dla nich dostępna jest tylko jedna opcja – złożenie papierowej karty do urny. Musi jej towarzyszyć podpisane przez głosującego oświadczenie o tym, że mieszka on na stałe w Jordanowie.

Każdy może oddać głos tylko raz, wyłącznie na jeden z projektów. Do wyboru są trzy. Pierwszy to zakup wyposażenia (stołów i krzeseł dla 300 osób) do świetlicy widowiskowo-szkoleniowej w Domu Strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie. To sala, która służy nie tylko druhom – jest ona udostępniana mieszkańcom, organizacjom i instytucjom na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, imprezy i spotkania. 

Drugie ze zgłoszonych zadań to remont świetlicy w Szkole Podstawowej. Obecnie jej wygląd pozostawia sporo do życzenia – ściany są odrapane, parkiet zniszczony, kurtyna na scenie sfatygowana, a schody wymagają naprawy i zainstalowania barierki. Konieczna jest też wymiana oświetlenia. Na co dzień z zajęć w świetlicy korzysta około 140 uczniów, a prócz tego organizowane są w niej uroczystości szkolne i spotkania klasowe. 

Trzeci projekt, na który można głosować, to poprawa stanu drogi wiodącej od ul. Skotnica w kierunku szczytu góry Przykiec. Prowadzi nią szlak niebieski, którym można dojść aż do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dlatego jest ona uczęszczana nie tylko przez turystów, ale również przez pielgrzymów chcących dotrzeć pieszo to tamtejszego sanktuarium. Ze środków budżetu obywatelskiego miałaby zostać poprawiona nawierzchnia drogi na odcinku około 400 metrów oraz wykonana ławeczka i tablica informacyjna. 

Edyta Łepkowska

 

 

 

HomeWydarzeniaJordanówŚwietlica strażacka, szkolna czy droga na Przykiec?