Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 07 wrzesień 2019 11:46

Koniec ery betonowych boisk

Napisane przez
Koniec ery betonowych boisk Foto: Edyta Łepkowska

Na naszym terenie jest już coraz mniej przyszkolnych boisk z betonu lub asfaltu, na których upadek kończył się zazwyczaj krwawiącym kolanem. Jedno z ostatnich znikło z Naprawy. Przy tamtejszej Szkole Podstawowej powstało boisko wielofunkcyjne z poliuretanową, bezpieczną nawierzchnią.

 

Można na nim grać w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Obok znajduje się też rekreacyjna trzytorowa bieżnia z piaskownicą umożliwiającą skok w dal. Prace udało się zakończyć tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, dzięki czemu uczniowie już podczas pierwszej lekcji wychowania fizycznego mogli wypróbować nowe boisko.

Budowa kosztowała nieco ponad 305 tys. zł, przy czym 136 tys. zł stanowiła dotacja z wojewódzkiego projektu "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa". Wójt gminy Jordanów Artur Kudzia mówi, że w przyszłym roku podobne boisko powinno powstać również w Osielcu.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówKoniec ery betonowych boisk