Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 29 październik 2014 20:53

Pierogi z kapustą i grzybami – danie konkursowe

Napisał

Konkurs Potraw Regionalnych w gminie Jordanów ma już 17-letnia tradycję. Tym razem odbył się w Łętowni. Na suto zastawionych stołach znajdowała się taka moc smakołyków, że trudno było się zdecydować, co wybrać, co pokosztować, czym uradować swoje podniebienie.

W konkursie udział wzięło pięć Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Jordanów i jedno z zaprzyjaźnionej gminy Jordanów Śląski. Tym razem potrawą konkursową były pierogi z kapustą i grzybami. Wg. oceny jury najsmaczniejsze okazały się pierogi przygotowane przez panie z Naprawy. Równolegle rozstrzygany był konkurs na najlepszą nalewkę. W jury zasiadali tylko panowie. I w tym przypadku najlepszą nalewkę sporządziły też panie z KGW Naprawa.
Po ocenieniu potraw i nalewek przewodniczące kół odebrały z rąk wójta gminy Stanisława Pudo i wice wojewody Andrzeja Harężlaka nagrody oraz dyplomy.
Organizatorzy zorganizowali również dla uczestników spotkania różne konkursy z nagrodami, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. 
Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało wielu zacnych gości. Przybyła pani Poseł RP Joanna Bobowska, wice wojewoda małopolski Andrzej Harężlak, starosta suski Tadeusz Gancarz i wice starosta Jan Woźny, prezes Małopolskiej Izby Rolniczej Ryszard Czaicki, który wręczył indywidualną nagrodę dla KGW Toporzysko, przewodniczący Rady Gminy Jordanów Śląski Mirosław Cholewa a także przewodniczący Rady Gminy Jordanów Adam Kawula. Gminę Jordanów reprezentował wójt Stanisław Pudo. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością także księża parafii łętowskiej, pracownicy urzędu gminy z sekretarzem Rafałem Lubaszką, Małopolskiego Doradztwa Rolniczego z Suchej Beskidzkiej a także dyrektorzy i kierownicy jednostek z terenu gminy, sołtysi, przedstawiciele Rad Sołeckich oraz prezesi OSP. Nie zabrakło także Orkiestry Dętej z Łętowi, która pod batutą Andrzeja Makucha dała piękny koncert. 
W trakcie spotkania zaprezentowany został zebranym film pokazujący zabytki, walory turystyczne i sportowe oraz dokonania ostatniego dwudziestolecia w gminie Jordanów. 


bs

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówPierogi z kapustą i grzybami – danie konkursowe