Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 01 listopad 2014 12:16

Jordanów: kierowców strach przed zimą

Napisał

Po tym, jak dwa lata temu mieszkańcy okolic Jordanowa zgłaszali szereg uwag co do pracy firmy zajmującej się zimowym utrzymaniem dróg, w tym roku po raz kolejny obawiają się o stan ulic prowadzących do ich domów. Przetarg na odśnieżanie wygrała bowiem ta sama firma, do której pracy mieli zastrzeżenia.

 

- Pamiętam, że dwa lata temu było bardzo dużo negatywnych opinii na temat jednej z firm zajmujących się odśnieżaniem dróg – zaznacza Piotr Firek, radny powiatu suskiego. – W zeszłym roku przetarg na odśnieżanie dróg gminy Jordanów wygrała inna firma, i podobnych uwag mieszkańcy już, z tego co wiem, nie mieli. Tymczasem w tym roku, przetarg znów wygrał wykonawca, co do którego pracy mieszkańcy mieli zastrzeżenia.

I pyta, czy znów będą problemy, czy jednak firma w jakiś sposób zobowiązała się do poprawy jakości świadczonych przez nią usług?

- Czy podczas przetargu ktoś brał pod uwagę uwagi mieszkańców na temat niedociągnięć? – docieka Firek.

Igor Głuc,  Naczelnik Wydziału Drogownictwa  Inwestycji i Rozwoju w suskim starostwie zaznacza jednak, że podczas przetargu nie było podstaw do wykluczenia  firmy o której mówi Pan radny. Taka możliwość zaistniałaby gdyby zamawiający dysponował np. wyrokiem sądowym z którego wynika  rażące niedbalstwo wykonawcy. Takim dokumentem nie dysponujemy. Natomiast wykonawca składając ofertę zobowiązał się do należytej realizacji usługi i podpisał umowę gdzie zaakceptował wysokie kary umowne za niesolidność

Jak  zapewnił naczelnik, powiatowi urzędnicy będą  dogłębnie kontrolować pracę wykonawców zimowego utrzymania dróg  czemu służyć mają m.i.n dyżury całodobowe pod publicznie udostępnionym na stronie internetowej powiatu numerem telefonu.

raz

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówJordanów: kierowców strach przed zimą