Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 29 wrzesień 2019 21:05

Busem z Łętowni Zarębek do Jordanowa?

Ważą się losy komunikacji publicznej z Łętowni Zarębek do Jordanowa. Na razie mieszkańcy tej części wsi muszą przejść dobrych kilka kilometrów, by dotrzeć do przystanku autobusowego, z którego mogą dojechać do miasta. Wciąż nie wiadomo, czy przewoźnik zdecyduje się uruchomić linię, która oszczędzi im codziennych pieszych wędrówek.

 

 

Aby przekonać go do tego, negocjują z nim włodarze miasta i gminy Jordanów. Chodzi im przede wszystkim o ułatwienie młodzieży dojazdu do szkół ponadpodstawowych w Jordanowie, więc nie wymagają wielu kursów w ciągu dnia, a jedynie dwóch – rano do miasta, a po południu do Łętowni Zarębek. – Sprawa jest niesamowicie trudna, bo choć zebraliśmy deklaracje zainteresowanych mieszkańców, to wszystko zależy od tego, czy przewoźnik pójdzie na współpracę – mówi wójt gminy Jordanów Artur Kudzia.

 

Właściciel firmy uzależnia uruchomienie linii od ilości biletów miesięcznych, które młodzi ludzie zdecydują się wykupić. Wcześniej składali oni deklaracje, że są zainteresowani przejazdami na trasie Łętownia Zarębki – Jordanów, teraz muszą podeprzeć to czynami. Bilety można kupić jeszcze do 3 października u kierowców firmy Euro-Bus, kursujących na trasie z Jordanowa do Krakowa. Jeśli nowa linia zostanie uruchomiona, od 7 października poranny bus będzie odjeżdżał z Łętowni Zarębek o 7.15, a popołudniowy będzie ruszał z Jordanowa o 15.00.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówBusem z Łętowni Zarębek do Jordanowa?