Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 02 październik 2019 12:06

Chór Bel Canto zebrał we Włoszech owacje na stojąco!

Jordanowski chór Bel Canto wiele razy w ciągu minionych lat dostarczał wzruszeń mieszkańcom powiatu suskiego w czasie różnych wydarzeń kulturalnych. Ale młodzi śpiewacy występują nie tylko lokalnie. Dali się już poznać w wielu częściach Polski, a nawet poza jej granicami. Ostatnio zachwycali włoską publiczność na Sardynii.

 

 

Chórzyści pojechali tam w ramach projektu „Z ziemi włoskiej do Polski”,dofinasowanego ze środków Województwa Małopolskiego. Śpiewali zarówno sami, jak i łącząc siły z tamtejszymi chórami. W kościele San Luca w miejscowości Quartu część wykonywanych przez młodych Polaków utworów została przyjęta owacjami na stojąco. Podobnie było w trakcie koncertu w Cagliari. Zebrani na nim mieszkańcy gorąco oklaskiwali również polskie pieśni sakralne i patriotyczne. Szczególnie spodobał im się duet dwu sopranistek - Dominiki Przetockiej Sylwii Ziętary.

 

W czasie pobytu na Sardynii członkowie Stowarzyszenia Kulturalnego Chór Bel Canto mieli okazję zwiedzić miejscowości, w których śpiewali i poznać ich największe atrakcje. Gościli również w ratuszu w Cagliari, gdzie spotkali się z prezydentem miasta Paolo Truzzu. Przekazali mu zaproszenie do współpracy od władz Jordanowa oraz obraz wykonany przez jordanowską artystkę Magdę Zientek.

 

- Trzeci dzień pobytu zapisał nam się w pamięci za sprawą przyjęcia, jakie zgotowali nam gospodarze, zapraszając nas na obiad, na który składały się tradycyjne sardyńskie dania. Podczas biesiadowania nie mogło zabraknąć śpiewu. Szczególnym momentem było wspólne wykonanie arii Wolfganga Amadeusza Mozarta „Là ci darem la mano” przez polsko-włoski duet – z uśmiechem wspomina dyrygentka chóru Bel Canto, dr Ksenia Miśkiewicz, dodając: - Nasze przedsięwzięcie mogło zostać zrealizowane dzięki pomocy wielu osób. Obok Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego bardzo pomógł nam burmistrz Jordanowa, pan Andrzej Malczewski.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówChór Bel Canto zebrał we Włoszech owacje na stojąco!