Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 11 październik 2019 12:59

Jordanów. Postęp w sprawie plant

Jordanów. Postęp w sprawie plant Foto: Edyta Łepkowska

Jest szansa na to, że jordanowskie planty przed końcem tego roku zostaną przynajmniej częściowo uporządkowane. Jeśli aura nie będzie zbytnio przeszkadzała, jeszcze tej jesieni mają być założone instalacje energetyczne i wodne, a na głównych alejkach powinna pojawić się granitowa kostka brukowa.

Jak już wcześniej pisaliśmy, pierwotny projekt renowacji plant w Jordanowie był mocno niedopracowany, nie zawierał wszystkich niezbędnych elementów, a ponadto nie uwzględniał ustaleń komitetu rewitalizacyjnego. Prace nad jego poprawioną wersją ciągnęły się niemiłosiernie, ale wreszcie dobiegły końca. Projektant ma ją przedstawić do 15 października. Będzie to dokumentacja dla tych dwu segmentów plant, które obecnie wyglądają jak opuszczone pole bitwy - zryte rowami i pokryte nasypami. Kiedy zostanie ona dostarczona wykonawcy, można będzie kontynuować przerwane wiele miesięcy temu prace.

Jeżeli pogoda pozwoli i będą jeszcze warunki do tego, żeby tej jesieni wykonać prace ziemne, to będziemy starali się wprowadzić sieci energetyczne i wodociągowe w grunt, no i wykonać nawierzchnię alejek z ciętych i łupanych granitowych elementów. Gdyby nie udało się tego zrobić, wykonawca doraźnie udrożni na okres zimowy alejki główne, żeby można było swobodnie przejść między jedną a drugą częścią plant i żeby ta komunikacja była bezpieczna, ponieważ zewnętrzne chodniki biegną albo przy drodze powiatowej, albo krajowej – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jordanowa Piotr Pudo, kierownik Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Gospodarki Przestrzennej w ratuszu.

Burmistrz Andrzej Malczewski dodał, że miasto wystąpiło do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego o wydłużenie czasu realizacji inwestycji i otrzymało na to zgodę. Bez niej dokończenie robót w terminie byłoby nierealne i przedsięwzięcie zakończyłoby się takim samym fiaskiem, jak budowa ścieżek rowerowych w Jordanowie…

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówJordanów. Postęp w sprawie plant