Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 04 listopad 2019 20:59

Rekordowa kwesta

Krzyże odnowione za około 9 tys. zł z poprzednich kwest. Krzyże odnowione za około 9 tys. zł z poprzednich kwest. Foto: Edyta Łepkowska

Wynik tegorocznej kwesty na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków, przeprowadzonej 1 listopada na jordanowskim cmentarzu, zaskoczył wszystkich. Dzięki ofiarności mieszkańców i innych osób odwiedzających nekropolię udało się zebrać rekordową kwotę!

 

Kwesty na cmentarzu w Jordanowie prowadzone były w latach 2009-2016, z przerwą w 2015 roku. Potem, po śmierci Zbigniewa Koleckiego, założyciela i przewodniczącego Jordanowskiego Komitetu Ratowania Zabytkowych Nagrobków i Kapliczek, ten piękny zwyczaj został zaniedbany. Na szczęście tylko na dwa lata. Komitet odrodził się w nowej wersji, już bez kapliczek w nazwie. Teraz bowiem pieniądze zebrane 1 listopada na cmentarzu mają być przeznaczone wyłącznie na renowację nagrobnych krzyży i rzeźb. Kwesta, którą przeprowadził reaktywowany komitet, przyniosła rekordowy plon. Do puszek wolontariuszy trafiło 7 965,76zł. To kwota o ponad 1 380 zł przekraczająca najwyższą z dotychczasowych!

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówRekordowa kwesta