Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 12 listopad 2014 21:48

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Sala widowiskowa GOKSiP w Osielcu w dniu 6 listopada 2014 roku wypełniła się zaproszonymi przez wójta gminy parami, które w tym roku obchodzą swoje 50 lecie pożycia małżeńskiego. Przybyły też pary obchodzące 60 i 65 lecie. Nie zabrakło także najbliższych, którzy wraz z jubilatami świętowali ich jubileusz. 


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej obchodzącym 50 lecie przyznał medale za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, które w jego imieniu wręczał wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo, któremu towarzyszył przewodniczący Rady Gminy Adam Kawula oraz sekretarz urzędu gminy Rafał Lubaszka. Oprócz medali jubilaci otrzymali dyplomy, kwiaty oraz upominki.
A oto tegoroczni jubilaci:
1. Krystyna i Józef Bryl zam.Łętownia
2. Anna i Eugeniusz Firek zam.Łętownia
3. Józefia i Jan Głogowski zam.Naprawa
4. Maria i Jan Grzybacz zam.Naprawa
5. Eleonora i Andrzej Hanusiak zam.Łętownia
6. Maria i Kazimierz Janiczak zam.Łętownia
7. Zofia i Jan Kostka zam.Toporzysko
8. Janina i Marian Kot zamToporzysko
9. Maria i Jan Kozak zam.Toporzysko
10. Władysława i Franciszek Macioł zam.Naprawa
11. Kazimiera i Jan Maciążka zam.Toporzysko
12. Czesława i Bolesław Miernik zam.Łętownia
13. Józefa i Tadeusz Mosur zam.Osielec
14. Cecylia i Stanisław Papaj zam.Wysoka
15. Marianna i Jan Pawlik zam.Toporzysko
16. Eulalia i Edward Piaszczak zam.Łętownia
17. Janinia i Władysław Sępek zam.Osielec
18. Maria i Władysław Stanaszek zam.Osielec
19. Barbara i Józef Turek zam.Naprawa
20. Władysława i Józef Wójtowicz zam.Naprawa
Jak już wspomniano w gronie Dostojnych Jubilatów obchodzących Diamentowe Gody gościliśmy Szanownych Państwa Annę i Edwarda Wronka z Osielca, natomiast Żelazne Gody a więc 65 lecie obchodzili Szanowni Państwo Matylda i Tadeusz Ryś z Toporzyska.
Uroczystość uświetniła młodzież z ZS w Osielcu, która pod kierownictwem Iwony Bednarczyk przygotowała sztukę „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry, przy której wszyscy świetnie się bawili, nagradzając artystów gromkimi brawami.
Po zakończeniu części oficjalnej wszystkie pary i ich najbliżsi wzięli udział w przyjęciu, które zostało przygotowane przez pracowników ZS i GOKSiP w Osielcu. O jubilatach nie zapomniał pan Stanisław Filipek, cukiernik z Tokarni, który od lat jest fundatorem wspaniałego jubileuszowego tortu.


bs

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówMedale za długoletnie pożycie małżeńskie