Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 12 grudzień 2019 09:02

Zrobili literkowe zabawki

Napisane przez

W Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku zorganizowano Ogólnopolski Konkurs plastyczny pt. „Sensoryczny alfabet - kreatywne poznawanie liter”.

Celem konkursu, oprócz rozwijania kreatywności i rozbudzania aktywności poznawczej dzieci było także wspieranie twórczych form spędzania czasu wolnego wraz z rodzicami oraz rozwijanie kompetencji osobistych i społecznych u dzieci.

Zadanie konkursowe skierowane było do dzieci w wieku od 2 do 12 lat oraz ich rodziców, wychowawców, dziadków i innych dorosłych opiekunów, a polegało na wykonaniu pomocy dydaktycznej/zabawki w dowolnej formie, ułatwiającej dzieciom zapamiętanie kształtu poszczególnych liter za pomocą zmysłów. Mogły to być zarówno książeczki sensoryczne, maty, kostki sensoryczne, jak i płotki, maskotki, plansze, zagadkowe kuferki,itp.

Organizator zachęcał do wykorzystania różnorodnych materiałów takich jak: guziki, rzepy, pompony, wszelkiego rodzaju plecionki, sznurki, koraliki, itp. oraz trwałe materiały przyrodnicze jak np. skorupki z orzechów, nasiona czy patyki, surowców wtórnych (zakrętki, kapsle, foliowe woreczki, folie bombelkowe, itp.), a także skarbów ukrytych w garażach tatusiów i dziadków takich jak śrubki, nakrętki, papiery ścierne, itp! LICZYŁA SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM KREATYWNOŚĆ!

Do udziału w konkursie zgłosiło się aż 106 duetów z całej Polski, dzieląc się własną pomysłowością i przełamując schematy dotyczące tego, co do czego służy! Sensoryczne literki prezentowały się zachwycająco zarówno na kostkach, makatkach, planszach jak i tablicach sensorycznych i w książeczkach. Warto podkreślić, że wiele prac przedstawiało cały alfabet a każda literka wykonana była inną techniką!

Spośród wszystkich nadesłanych prac, jury w składzie: mgr Bogumiła Kachel, mgr Katarzyna Basiura, mgr Anna Szczesiak oraz koordynator konkursu mgr Justyna Urban wyłoniło trzy pierwsze miejsca oraz cztery wyróżnienia, podkreślając jednak, że wybór był niezwykle trudny.

MIEJSCE I: MACIEJ KORDEL Z MAMĄ

MIEJSCE II: WERONIKA JASKÓŁKA Z MAMĄ

MIEJSCE III: ALEKSANDRA CZARSKA Z WYCHOWAWCĄ, PANEM ŁUKASZEM

 

WYRÓŻNIENIA:

ALICJA KOSMALSKA Z MAMĄ

ALAN BAŁOS Z RODZICAMI

ELENA ŁAZARZ Z MAMĄ

MATEUSZ TALAPKA Z MAMĄ

ZUZANNA SMĘTEK Z TATĄ

 

źródło:UG Jordanów

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówZrobili literkowe zabawki