Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 02 styczeń 2020 06:25

Podsumowanie 2019 roku w gminie Jordanów

Napisane przez

Początek nowego roku to tradycyjnie czas podsumowań tego, co działo się przez minione 12 miesięcy. O takie podsumowanie pokusili się urzędnicy z gminy Jordanów.

Koniec roku to najlepszy okres do podsumowania dokonań zrealizowanych przez dwanaście ostatnich miesięcy. W gminie Jordanów działo się naprawdę dużo.

W kwietniu miało miejsce odsłonięcie pomnika majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. Popiersie oficera Wojska Polskiego zostało poświęcone i usytuowane przy drodze w Osielcu.

Mieszkańcy Gminy Jordanów wzięli udział także w innych wydarzeniach nacechowanych patriotycznie. We wrześniu w Wysokiej odbyły się wystawne uroczystości związane z rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Oprócz tłumnie przybyłej grupy mieszkańców naszego regionu, spotkanie swoją obecnością uświetniło wiele wybitnych postaci. Jedną z nich był prof. Andrzej Maczek. Syn zasłużonego obrońcy naszego regionu, generała broni Stanisława Maczka w specjalnym liście podziękował za pamięć i gościnę.

Uwadze włodarzy gminy Jordanów - z wójtem Arturem Kudzią i przewodniczącym rady Danielem Mirkiem na czele - nie umknęła również rocznica odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. Na placu pod remizą OSP Osielec odbył się uroczysty apel, który cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Ważnym wydarzeniem – z logistycznego punktu widzenia – było bez wątpienia przebicie nitki powstającego tunelu drogowego w Naprawie. Cieszy niezmiernie fakt, że to właśnie na terenie Gminy Jordanów powstaje inwestycja, która usprawni komunikację drogową Polski z Podhalem.

Godne odnotowania są także liczne inwestycje, które w 2019 roku były realizowane w Gminie Jordanów. Wiele z nich - jak chociażby plenerowa siłownia w Wysokiej - były wykonane na wyraźne życzenie mieszkańców. Ale w ostatnich miesiącach zostały zainicjowane również większe projekty dotyczące infrastruktury drogowej. Mowa między innymi o modernizacji osuwiska w Osielcu oraz o budowie chodnika w okolicach pływalni w Naprawie. Odnowieniu uległa także siedziba strażaków z Osielca.

Mieszkańcy Wysokiej mogą natomiast cieszyć się z bezpiecznej jezdni. Na uwagę zasługuje także nowoczesny przyszkolny obiekt sportowy w Naprawie, oraz oświetlenie przejść dla pieszych w Osielcu. Również liczne imprezy regionalne charakteryzowały się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Pozycji godnych odnotowania jest więcej. Duży nacisk włodarze regionu położyli także na komunikację z mieszkańcami. Dobrym przykładem jest Facebookowy profil "Gmina Jordanów", na którym regularnie umieszczane są informacje, zapowiedzi oraz relacje z regionalnych uroczystości. Celem na przyszły rok jest oddanie do użytku nowoczesnej strony internetowej, zawierającej praktyczne wskazówki dla mieszkańców.

- Dziękujemy wszystkim osobom z Gminy Jordanów za codzienną pomoc wkładaną w rozwój naszej "małej ojczyzny". Zdajemy sobie sprawę, że nadal stoi przed nami wiele wyzwań. Jesteśmy jednak przekonani, że wspólnie uda nam się czynić kolejne kroki ku poprawie obecnej sytuacji. Oby 2020 rok przyniósł jeszcze więcej pozytywnych informacji - podsumował wójt gminy Jordanów, Artur Kudzia.

 

Źródło: UG Jordanów

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówPodsumowanie 2019 roku w gminie Jordanów