Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 16 styczeń 2020 08:06

Koła gospodyń nie tylko dla pań...

Na terenie Gminy Jordanów funkcjonuje aktualnie pięć Kół Gospodyń Wiejskich. Jak się okazuje, w ich działanośc nie muszą się angażować tylko panie.

- Dzisiaj wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich w naszej gminie to zarejestrowane stowarzyszenia. Status ten posiadają od 2019 roku, dzięki czemu mogą się ubiegać o dofinansowanie prowadzonej działalności - informują gminni urzędnicy.

W ramach zajęć realizowane są różnorodne projekty. Mowa na przykład o warsztatach rękodzieła, w tym zdobnictwa bibułkowego. Członkinie znajdują czas także na wspólne wycieczki, wyjścia do kina a także teatru.

Panie biorą udział w licznych wydarzeniach kulturalnych realizowanych na terenie gminy Jordanów. Chodzi między innymi o Dożynki, Przegląd Potraw Regionalnych oraz liczne wydarzenia kościelne.

Jak się okazuje, nap, do KGW w Naprawie nie muszą neleżeń tylko panie...

- Do koła może przystąpić każdy. Dosłownie. Nawet panowie. Nie ma ograniczeń wiekowych ani żadnych innych. Potrzebna jest tylko chęć oraz otwartość na ciekawych ludzi - podkreślają przedstawiciele gminy.

fot. UG Jordanów

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówKoła gospodyń nie tylko dla pań...