Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 16 styczeń 2020 20:43

Dwudzieste urodziny Bel Canto

Napisane przez
Dwudzieste urodziny Bel Canto Foto: Edyta Łepkowska

Dwie dekady umilają swoim śpiewem życie mieszkańców Jordanowa, a także wielu innych miejscowości, nie tylko w naszym kraju. Koncertowali między innymi w Niemczech, Austrii, na Węgrzech czy we Włoszech. Występowali z artystami takiej klasy, jak Grzegorz Turnau i Krystyna Prońko.

 

25 stycznia jordanowski chór Bel Canto będzie świętował jubileusz 20-lecia istnienia, w czasie dorocznego koncertu „Kolędujmy wszyscy wraz”, który odbędzie się w Zespole Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie. Impreza rozpocznie się o 18.00.

Wydarzenie to będzie świętem nie tylko dla tworzących chór śpiewaków i dyrygentki Kseni Miśkiewicz, ale również dla całego Jordanowa. Przez minione 20 lat Bel Canto dał setki koncertów i brał udział w kilkudziesięciu konkursach. Nie sposób wymienić wszystkie nagrody, które z nich przywiózł, ale trzeba wspomnieć, że wiele z nich to najwyższe laury. Jordanowskiemu chórowi zdarzyło się nawet występować przed publicznością liczącą ponad 20 tys. osób. Było to w 2016 roku we Wrocławiu, podczas projektu Singing Europe, zorganizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Dzięki zagranicznym wojażom Bel Canto, o istnieniu Jordanowa dowiedzieli się mieszkańcy odległych części Europy.

asdasdasdasdas