Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 20 listopad 2014 07:49

W Jordanowie nowe rozdanie

Kandydatka na burmistrza miasta znokautowała swych kontrkandydatów. Iwona Bilska przez najbliższe 4 lata kierować będzie Jordanowem.

Trzy osoby ubiegały się o objęcie urzędu burmistrza Jordanowa w rozpoczynającej się, nowej kadencji pracy samorządu. W szranki stanęli Iwona Bilska, burmistrz Zbigniew Kolecki oraz Andrzej Malczewski. Kandydatka nie dała żadnych szans swym kolegom z wyścigu do fotela włodarza miasta – już w pierwszej turze, zyskując więcej niż 50 - procentowe poparcie, wygrała wybory samorządowe.

- Wybór na urząd Burmistrza Miasta Jordanowa jest ogromną nobilitacją, a jednocześnie zobowiązaniem do działania na rzecz wszystkich mieszkańców naszego miasta – oświadczyła Iwona Bilska po tym, jak poznała wyniki głosowania. -  Jest to wielka odpowiedzialność, której postaram się sprostać. Wszelkie obowiązki wynikające z pełnionej funkcji będę wykonywać sumiennie, mając na uwadze przede wszystkim dobro mieszkańców i służebną rolę, z jaką wiąże się praca na tym stanowisku. Zaufanie, jakim obdarzyli mnie państwo, jest dla mnie zobowiązaniem do tego, by nie szczędzić sił dla wspólnego rozwoju miasta.

Tymczasem z mieszkańcami pożegnał się dotychczasowy włodarz Jordanowa, Zbigniew Kolecki. Zaznacza, że ostatnie lata do łatwych nie należały.

- Kończy się moja czteroletnia kadencja Burmistrza Miasta Jordanowa. Wiem, że mogłem zrobić więcej. Każdy to wie, kto pracuje przy swoim obejściu. Ja swoje obejście, czyli nasze miasto zastałem takim, jakim zastałem. Niewiele rzeczy mogłem kontynuować. Większość rozpoczynałem od początku – stwierdza Zbigniew Kolecki. – Proszę zatem o sprawiedliwą ocenę. I nie mojej osoby, bo mogę się komuś podobać lub nie, ale o ocenę mojej działalności.

Mieszkańcy Jordanowa zadecydowali tez o tym, kto zasiądzie w miejscowej Radzie Miasta. A są to: Leszek Nogaj, Zbigniew Rączka, Jadwiga Frątczak – Mróz, Krystyna Firek, Konrad Turchan, Krzysztof Burmistrz, Krzysztof Myszogląd, Józef Kołodziej, Wacław Bednarz, Ryszard Plewa, Stanisław Kowalcze, Krzysztrof Cieżak, Agnieszka Mrózek, Dominika Siepak, Robert Białoń.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówW Jordanowie nowe rozdanie