Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 22 styczeń 2020 20:55

Wnuki dziadkom, rodzice rodzicom... w Jordanowie!

Napisane przez

Babcie i dziadkowie, którzy pojawili się w sobotnie popołudnie w sali Domu Strażaka w Jordanowie mogli spodziewać się pięknych i wzruszających występów swoich wnucząt. Rzeczywistość przerosła ich najśmielsze oczekiwania, bo w akcji zobaczyli również i swoje, nieco już większe aktualnie pociechy.

Dzień Babci i Dziadka to ważny termin w kalendarzu każdego przedszkolaka. Z tej okazji dzieci przygotowują się do występów, robią dla babć i dziadków upominki. Jednak zaskoczeniem ale również nie lada wyzwaniem było przygotowanie dla gości niespodzianki w postaci występu rodziców.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Miejskiego Przedszkola w Jordanowie, pani Danuta Pindel, która przywitała zebranych gości i obiecała im moc wzruszeń, a każdy kolejny występ potwierdzał jej słowa. Pięć grup przedszkolnych: Małe Misie, Smerfy, Dzielne Skrzaty, Krasnoludki, Odkrywcy przygotowało specjalny repertuar, w którym dzieci wystąpiły ze swoimi rodzicami!

I tak np. tatusiowie mieli okazję zatańczyć m.in. balet ze swoimi córeczkami. Był również taniec pomarańczy, belgijka i wiele innych. Występy były dopracowane nie tylko pod względem technicznym ale także wizualnym m.in. ubiór w określonym kolorze.

Każda grupa stanęła na wysokości zadania. Były więc piękne tańce, życzenia (gromkie sto lat dla gości odśpiewały wspólnie dzieci z rodzicami), prezenty (portretowe zdjęcia dzieci), a wszystko to dzięki współpracy nauczycieli z rodzicami. Przygotowanie tej uroczystości było nie lada wyzwaniem - rodzice w godzinach popołudniowych i wieczornych przychodzili na próby, oni też przygotowali poczęstunek i pomagali w dekorowaniu sali, zajmowali się obsługą podczas występów.

Babcie i dziadkowie byli bardzo zaskoczeni, że na scenie oprócz wnuków zobaczyli także swoje dzieci. A ich reakcje i wzruszenie utwierdziły w przekonaniu, że warto było się podjąć tego wyzwania.

Obecny na uroczystości Burmistrz Miasta Jordanowa – Andrzej Malczewski wręczył losowo wybranym babciom bukiety kwiatów. Prezent dla wszystkich przedszkolaków miał również Andrzej Śliwaprzewodniczącym komitetu „Jordanowianie dla Przedszkolaków”, ale też dumny tata, który przekazał na ręce pani dyrektor symboliczny czek opiewający na kwotę 5141 zł zebranych na zakup sprzętu multimedialno-edukacyjnego dla dzieci z Miejskiego Przedszkola w Jordanowie.

 zdjęcia: Miejskie Przedszkole w Jordanowie

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówWnuki dziadkom, rodzice rodzicom... w Jordanowie!