Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 24 listopad 2014 09:19

Były burmistrz przeprasza.

 „Przepraszam Panią Iwonę Bilską za opublikowanie na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta przed kościołem w Jordanowie oraz na stronie Internetowej Urzędu Miasta Jordanowa informacji, która narusza jej dobre imię. Oświadczam, że osobiście zaakceptowałem wypłatę odprawy dla pani Iwony Bilskiej, sporządzając adnotacje „Polecam uruchomienie wypłaty” i własnoręcznie ją podpisałem”. Oświadczenie takiej treści na stronie internetowej Jordanowa umieścił Zbigniew Kolecki, burmistrz miasta.

 

Chodzi o kontrowersje związane z pobraniem odprawy przez Iwonę Bilską, która pokonała Koleckiego w niedawnych wyborach na urząd burmistrza Jordanowa. Dotychczasowy włodarz miasta stwierdził w oficjalnej publikacji, że „Pani Czesława Madoń obecnie p.o . Dyrektora szkoły poleciła wypłacić Pani Iwonie Bilskiej 6-ścio miesięczną odprawę,  pomimo mojego stanowiska, że odprawa ta Pani Iwonie Bilskiej nie przysługuje”.

 

- Podane informacje są nieprawdziwe, podważają mój autorytet i opinię, na którą pracowałam całe życie oraz narażają na utratę zaufania. Aby nie prowadzić niezdrowej polemiki, wyjaśnienie sprawy postanowiłam oddać w ręce prokuratury – w odpowiedzi poinformowała Iwona Bilska na swoim internetowym profilu.

 

Ostatecznie Sąd Okręgowy w Nowym Sączu po rozpatrzeniu sprawy wydał postanowienie zakazujące Zbigniewowi Koleckiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji naruszających dobre imię Bilskiej oraz nakazał publiczne jej przeproszenie mnie. Sąd Apelacyjny w Krakowie utrzymał w mocy decyzję Sądu Okręgowego i nakazał panu Koleckiemu niezwłoczne zamieszczenie przeprosin na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz na tablicy ogłoszeń koło kościoła.

Tak też się stało.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówByły burmistrz przeprasza.