Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 26 luty 2020 06:52

Jordanów nie podejmuje kroków przeciwko ideologii LGBT

Sprawa tzw. tęczowego herbu Jordanowa zatacza coraz szersze kręgi. W tej sprawie pojawiły się przeprosiny, i oświadczenie.

O sprawie opublikowania herbu Jordanowa w barwach tęczy pisaliśmy w tym artykule

"Z racji znieważenie przeze mnie herbu Jordanowa poprzez upublicznienie jego zdjęcia z wklejoną w środku tęczą oraz niekulturalnego zwrotu w stronę osób związanych z poglądami odnoszącymi się w stronę wartości pronarodowych, "narodowców" z dnia 14.02.2020 r., chciałbym złożyć serdeczne przeprosiny dla wszystkich głęboko urażonych tym faktem osób, a w szczególności głęboko urazonych mieszkańców miasta Jordanów oraz w stronę wartości pronarodowych, "narodowców". Zachowałem się nieodpowiednio, czego żałuję. Bardzo przepraszam i pozdrawiam" - napisał jeden z internautów na jedne z grup poświęconej miastu Jordanów na Facebook'u.

W tej sprawie burmistrz Jordanowa, Andrzej Malczewski, wydał specjalne oświadczenie:

"W związku z licznymi zapytaniami oraz publikacjami w mediach społecznościowych w przedmiocie przeprosin dotyczących użycia Herbu Miasta Jordanowa, opublikowanych w dniu 24.02.2020 r. oświadczam, iż żaden pracownik Urzędu Miasta Jordanowa, bądź osoba trzecia nie miała wpływu zarówno na fakt oraz treść opublikowanych przeprosin. Zgodnie z moją najlepszą wiedzą wyżej wskazane oświadczenie posiada charakter spontaniczny i w pełni pozostawało podyktowane nieprzymuszoną wolą osoby, która była jego nadawcą.

Jednocześnie, potwierdzam fakt podjęcia stosownych czynności, w związku z wykorzystaniem Herbu Miasta Jordanowa w sposób niezgodny z postanowieniami Uchwały Rady Miasta Jordanowa z dnia 26 września 2013 r. w sprawie zasad używania Herbu Miasta Jordanowa nr XXVIII/217/2013.

Niezależnie od powyższego, informuję, że Miasto Jordanów nie podjęło żadnych kroków w kierunku podjęcia tzw. „uchwały przeciwko ideologii LGBT”, w tym w szczególności Rada Miasta Jordanowa nigdy nie podjęła stosownej uchwały w tym zakresie".

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówJordanów nie podejmuje kroków przeciwko ideologii LGBT