Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 06 marzec 2020 14:30

Ostrzegali seniorów w Łętowni

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łętowni dzielnicowy asp. szt. Bartłomiej Kostka oraz oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji asp. szt. Wojciech Copija spotkali się z seniorami z Gminy Jordanów by kolejny raz uczulić na czyhające zagrożenia.

Funkcjonariusze przedstawili sposoby działania oszustów, m. in. metodą ,,na wnuczka’’, „policjanta” czy „pracownika Instytucji”. Pomimo szeroko zakrojonych działań operacyjnych i profilaktycznych zmierzających do przeciwdziałania oszustom, którzy działają głównie na szkodę osób starszych i wyłudzają od nich pieniądze, niestety nadal dochodzi do tego typu przestępstw.

Pamiętajmy! Nie dajmy się oszukać! Omawiajmy nietypowe sytuacje, które nas spotykają z innymi członkami rodziny, a wszelkie podejrzane prośby o pożyczenie pieniędzy zgłaszajmy na Policję.

Policjanci apelują do seniorów o zachowanie rozsądku i rozwagi w kontaktach z osobami, co do których nie mamy stuprocentowej pewności, że mają wobec nas czyste intencje.

źródło: UG Jordanów

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówOstrzegali seniorów w Łętowni