Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 28 listopad 2014 11:43

Suski strażak z medalem za Odwagę!

Napisał
Suski strażak z medalem za Odwagę! fot. UMWM

Wojciech Czarniak został odznaczony Medalem Za Ofiarność i Odwagę. Brał udział w akcji ratunkowej na rzece Skawa.

Wojciech Czarniak, druh z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osielcu, został odznaczony Medalem Za Ofiarność i Odwagę. Uroczystość odbyła się w Krakowie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, podczas którego wręczono odznaczenia dla zasłużonych strażaków i awanse.

- Medal  jest związany z ratowaniem osoby, która wpadła do rzeki Skawa podczas  tegorocznej powodzi – wyjaśnia kpt. Łukasz Białończyk z Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego KP PSP Sucha Beskidzka. 

 

Do tego zdarzenia doszło w maju tego roku. Około godziny 11:00 dyżurny straży  w Suchej Beskidzkiej otrzymał zgłoszenie o osobie, która  wpadła do potoku Bystrzanka, następnie wpłynęła do rzeki Skawa i płynie w kierunku Osielca. Na miejsce ruszyli druhowie.

Porwany przez nurt rzeki mężczyzna był nieprzytomny. Zastępy udały się więc na najbliższy most, gdzie zauważyli mężczyznę. Ratownicy asekurowani linką weszli do rzeki Skawa i wyciągnęli topielca. Potrzebne było jednak przeprowadzenie masażu serca. Na szczęście w drodze do szpitala mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Udało się uratować życie człowieka.

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówSuski strażak z medalem za Odwagę!