Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 04 grudzień 2014 20:31

Wyjść do ogrodu – niby tak niewiele…

Napisał

Osoby niepełnosprawne bardzo często spotykają na swojej drodze bariery architektoniczne, które niosą za sobą wiele trudności. Dzięki unijnemu wsparciu niepełnosprawne mieszkanki jordanowskie Domu Pomocy Społecznej nie muszą już stawiać im czoła.

 

Zdrowe osoby nie zdają sobie często sprawy z tego, jak czasem trudni osobie niepełnosprawnej dokonać czegoś wydawać by się mogło naturalnego. Czy na co dzień zastanawiamy się, jak dla osób poruszających się na wózku czasem trudnym jest zwykłe wyjście do ogrodu?

W Polsce ten problem nadal istnieje, jednak dzięki dotacjom unijnym sytuacja osób niepełnosprawnych ciągle się poprawia. Przykładem może być rozbudowa Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie, która została sfinansowana ze środków przyznanych przez Europejski Fundusz Regionalny w ramach MRPO 2007-2013.

- Przed rozbudową mieszkanki poruszające się na wózku inwalidzkim nie były w stanie samodzielnie przedostać się na podwórko – mówi  siostra Bronisława Gwiżdż. - Dzisiaj jest to możliwe dzięki inwestycji, która pokazała, że pokonanie barier architektonicznych to bardzo ważny krok w stronę usamodzielnienia się osób niepełnosprawnych.

Na tym nie koniec. W ostatnim czasie jordanowski DPS, dzięki rozbudowie współfinansowanej z Europejskiego Funduszu Regionalnego, został m.in. wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny. Jest on wykorzystywany do systematycznej terapii indywidualnej i grupowej, prowadzonej przez wyspecjalizowaną kadrę. 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówWyjść do ogrodu – niby tak niewiele…