Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 10 grudzień 2014 00:00

Jordanów: samorządowcy zarobią mniej

Podczas gdy na poziomie krajowym od tygodni trwa rozmowa na temat diet i dodatków, jakie pobierają mniej lub bardziej legalnie posłowie, na temat swego wynagrodzenia pokrywanego z portfeli obywateli dyskutowali samorządowcy z Jordanowa.

Każda nowo wybrana rada miasta na początku kadencji ma obowiązek ustalić stawki, jakie zarobi za pracę na rzecz gminy radny, przewodniczący rady oraz włodarz. Stawki te ustalają samo radni. Ci z Jordanowa postanowili zarabiać mniej, niż ich poprzednicy.

- Sytuacja finansowa miasta jest trudna – stwierdziła Krystyna Firek, przewodnicząca rady miasta w Jordanowie. – Dlatego musimy szukać oszczędności.

A szukanie rozpoczęła od siebie proponując wynagrodzenie za swoja pracę zmniejszyć ze stawki 1325 zł na 1192 złote. Radni zgodzili się na tą zmianę, po czym obniżyli swoje wynagrodzenie za udział w posiedzeniu. W tej kadencji przewodniczący komisji zamiast 186 złotych zarobi 159, a radny zamiast 159 zainkasuje 133 złote. Ta zmianę zaakceptowało 9 radnych, jeden był przeciw  a czterech wstrzymało się od głosu.
Rajcy z Jordanowa przystali tez na zmianę pensji burmistrz miasta.

- Startując w wyborach postanowiłam, że jeśli zostanę wybrana na urząd burmistrza, to obniżę pensję – powiedziała Iwona Bilska, burmistrz Jordanowa. – Słowa oczywiście dotrzymam.

Bilska zaproponowała obniżenie swego wynagrodzenia z 10 tysięcy 510 złotych na 9 tysięcy 40 złotych, co – jak zauważyła – jest wynagrodzeniem niższym niż to obowiązujące w 2008 roku o 600 złotych.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówJordanów: samorządowcy zarobią mniej