Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 26 maj 2020 10:31

Fuszerka... zgodna z planem

Napisane przez
Fuszerka... zgodna z planem Foto: czytelnik

Mieszkańcy Jordanowa długo czekali na remont ulicy generała Maczka, stanowiącej część drogi powiatowej wiodącej przez Łętownię do Pcimia. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach prace zostały wykonane w sposób urągający zdrowemu rozsądkowi. Krawężnik i odwodnienie kończą się bowiem tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Fragment ulicy widoczny na powyższym zdjęciu znajduje się w pobliżu zakładu obuwniczego Tapi. W tym właśnie miejscu urywa się krawężnik, dalej nie ma też studzienek odwadniających. Mieszkańcy tej okolicy sądzili, że może na dalszym odcinku powstanie chodnik, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom korzystającym ze znajdującego się tam przystanku autobusowego. Gdy jednak zapytali o to ekipę budowlaną, dowiedzieli się, że nie będzie ani krawężnika, ani chodnika. - Akurat w tym miejscu jest najwięcej wypadków w zimie, bo samochody zjeżdżają na obniżone pobocze i wpadają w poślizg. Bez zastosowania krawężników trudno liczyć na dłuższą skuteczność nasypu tworzącego pobocze. Również odwodnienie jest tam bardzo potrzebne, bo to newralgiczne miejsce, w którym podczas deszczu na drogę wypływają masy wody, zresztą nie wiadomo skąd. Ciekawe, kto zatwierdził taki projekt i dlaczego, jak zwykle, nic nie może być takie, jak powinno? – denerwuje się jeden z mieszkańców, wyrażając nikłą nadzieję, że taka fuszerka to wynik pomyłki budowlańców, a nie rozwiązanie przyjęte w projekcie przebudowy drogi.

Jak jednak dowiedzieliśmy się od Igora Głuca, naczelnika Wydziału Zamówień Publicznych, Rozwoju i Dróg suskiego starostwa, roboty prowadzone są zgodnie z projektem, który nie przewiduje budowy krawężnika we wspomnianym miejscu. Inaczej wygląda sprawa odwodnienia, nad którym jeszcze nie dokończono pracy. – Zostaną tam wykonane wpusty uliczne zapewniające prawidłowy odpływ wód opadowych – zapewnia Igor Głuc.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówFuszerka... zgodna z planem