Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
piątek, 19 grudzień 2014 23:37

Spotkanie Wigilijne w GOKSiP Osielec

Napisał

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – czas składania życzeń, kolędowania i wspólnych spotkań. To najbardziej rodzinne i ciepłe święta, które jednoczą wszystkich ludzi. W tym czasie nikt nie powinien być sam, a szczególnie osoby samotne, starsze i chore. I właśnie z myślą o nich  osieleckie Koło Gospodyń Wiejskich  wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Promocji z Osielca zorganizowało Spotkanie Wigilijne, które odbyło się 18 grudnia w Osielcu.

 

         Swoją obecnością na wigilii zaszczycili:  Wójt Gminy Jordanów Pan Stanisław Pudo, Przewodniczący Rady Gminy Pan Adam Kawula, radni z Osielca, Proboszcz Parafii Osielec ksiądz Stanisław Skowronek, ks. Konrad Natkaniec, sołtys Osielca Pani Krystyna Drobna, Prezes OSP w Osielcu Górnym Pan Krzysztof Stopa, Dyrektor Przedszkola Samorządowego Pani Bożena Traczyk, KGW Osielec wraz z Przewodniczącą Panią Małgorzatą Oleksą i Przewodnicząca Rady Sołeckiej Pani Katarzyna Bachul.

         Świąteczne życzenia wszystkim zebranym złożył Wójt Gminy Jordanów Pan Stanisław Pudo, który jednocześnie podziękował za przygotowanie tego spotkania.  Następnie ksiądz proboszcz odczytał fragment Ewangelii i dokonał poświęcenia opłatków, którymi połamali się wszyscy zebrani. Był to najbardziej wzruszający moment tego wieczoru.

         O muzyczną oprawę wigilijnego spotkania zadbało Kółko Muzyczne działające w miejscowym ośrodku kultury, a o ucztę podniebienia - panie z KGW, serwując raz po raz wigilijne potrawy. Wesołe rozmowy przy stole przeplatały występy młodzieży i wspólne śpiewanie kolęd.

         Miła i wzruszająca atmosfera tego wieczoru sprawiła, że wszyscy uczestnicy obiecali, że za rok spotkają się ponownie.

         W tym miejscu należy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym udało się przygotować to wspaniałe spotkanie.

A byli to: Maria Niziołek, Wiesława i Tadeusz Śmiech, Krystyna i Adam Pochopień, Stanisław Głuc, Lucyna Kudzia oraz Jadwiga i Roman Knapczyk. Serdecznie dziękujemy.

Galeria

asdasdasdasdas