Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 07 wrzesień 2020 22:26

Jordanów: Balladyna na wiele głosów. Narodowe Czytanie w ciekawej formie

Napisane przez

 „Balladyna” Juliusza Słowackiego została wybrana lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania. Do akcji włączyły się liczne jordanowskie placówki oświatowe, wychowawcze, kulturalne z przedstawicieli władzy na czele. Podzielono przy tym role, więc poszczególne prezentacje były nietuzinkowe, a całość uwieczniono na filmie.  

 

Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał Prezydent Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji. Wspomniał, że zależy mu na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcał  do zorganizowania lektury „Balladyny” według własnej inwencji i pomysłowości,  z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji.

Jego słowa mocno wzięli sobie do serca pracownicy oraz podopieczni Urzędu Miasta Jordanowa, Miejskiej Biblioteki w Jordanowie, Miejskiego Ośrodka Kultury w Jordanowie, Szkoły Podstawowej w Jordanowie oraz Miejskiego Przedszkola w Jordanowie. Podzielili się rolami, co przy lekturze dramatu było jak najbardziej wskazane. I choć mieli nierzadko publiczność, to zachowywano możliwe daleko idące środki ostrożności.  A jaki był tego efekt. Ten można zobaczyć na filmie.  

 

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówJordanów: Balladyna na wiele głosów. Narodowe Czytanie w ciekawej formie