Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 14 wrzesień 2020 12:36

Uczcili rocznicę bitwy pod Wiedniem i pamięć Polaków, którzy w niej polegli

Napisane przez

Wczoraj, w niedzielę 13 września, liczna grupa mieszkańców Ziemi Jordanowskiej z burmistrzem Jordanowa Andrzejem Malczewskim na czele uczestniczyła w uroczystych obchodach 337 rocznicy zwycięskiej bitwy na Kahlenbergu.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. odprawianą przez Nuncjusza Papieskiego Austrii. - Zostaliśmy przywitani na równi z przedstawicielami rządu Polski, Austrii i innych osobistości – relacjonuje jordanowski burmistrz Andrzej Malczewski. Następnie przybyli udali się na cmentarz, na którym złożono wieniec pod pomnikiem powstałym m.in. z inicjatywy mieszkańców Ziemi Jordanowskiej.  – Serdecznie im wszystkim dziękuję – docenia inicjatywę włodarz Jordanowa. Pomnik poświęcony jest pamięci Polaków poległych w bitwie pod Wiedniem w 1683 roku, a która była starciem w obronie wiary chrześcijańskiej.

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówUczcili rocznicę bitwy pod Wiedniem i pamięć Polaków, którzy w niej polegli