Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 14 wrzesień 2020 13:01

Zaniedbane boisko w Osielcu zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Napisane przez
Zaniedbane boisko w Osielcu zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki Fot. UG w Jordanowie

Zaniedbane, leżące wręcz odłogiem, ale mające ogromny potencjał boisko w Osielcu położone pomiędzy tamtejszym kościołem a Skawą zmienia się niczym brzydkie kaczątko w łabędzia. Modernizację przeprowadza Stowarzyszenie Erudio z Łętowni, które jako organizacja pożytku publicznego, otrzymała na ten cel dotację.

 

Gmina, która jest właścicielem terenu mogła samodzielnie podjąć się jego unowocześnienia. Także ona mogła wystąpić poprzez Lokalną Grupę Działania „Podbabiogórze” o środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na latach 2014-20. Tyle tylko, że nie mogłaby liczyć na przyznanie ich na tak korzystnych warunkach, jak miało to miejsce w przypadku stowarzyszenia. Stąd włączenie się w przedsięwzięcie Stowarzyszenia Erudio, które między innymi wspomaga działalność dydaktyczną i wychowawczą i opiekuńczą szkoły, promuje i upowszechnia sport i kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży, było bardzo pomocne. Niemniej i gmina włączy się finansowo w przedsięwzięcie.

W ramach inwestycji nawet nie modernizowany, lecz w praktyce tworzony od nowa jest cały kompleks sportowo-rekreacyjny, który składa się z wielofunkcyjnego trawiastego boiska, pokrytej trawą bieżni oraz skoczni w dal. Całość została podzielona na dwa boiska. Pierwsze będzie miało 40 metrów długości i 20 metrów szerokości. Posłuży do gry w koszykówkę i piłkę ręczną. Drugie ma mieć wymiary 18 x 9 metrów i ma być wykorzystywane do gry w siatkówkę i tenisa ziemnego. Za bramką boiska do piłki ręcznej przewidziano piłkochwyt rozdzielający boiska. Inwestycja obejmuje również budowę bieżni i skoczni do skoku w dal oraz zeskok wypełniony piaskiem. Boiska oraz bieżnie pokryte będą nawierzchnią poliuretanową.

Inwestycja będzie proekologiczna. Woda pozyskana z sieci drenażu będzie magazynowana w zbiornikach retencyjno-odparowujących i będzie wykorzystana do bieżącego utrzymania zieleńców i trawników.

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówZaniedbane boisko w Osielcu zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki