Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 24 wrzesień 2020 11:32

Jordanów: Wspólnie chcą zdziałać wiele! Emocjonalne wystąpienie i duży odzew. Będzie ich jeszcze więcej?

Napisane przez
Jordanów: Wspólnie chcą zdziałać wiele! Emocjonalne wystąpienie i duży odzew. Będzie ich jeszcze więcej? Fot. Pixabay

W sobotnie przedpołudnie po jordanowskich ulicach i ustronnych miejscach krążyć będzie grupa mieszkańców tego miasta, której nie podoba się, że tonie ono w śmieciach. Wszyscy, którzy mają ochotę przyłączyć się do społecznej akcji sprzątania miasta mogą to jeszcze zrobić.  

 

- Zainspirował mnie Adam Nizioł (inny mieszkaniec Jordanowa – przyp. autora), by ruszyć się i „ogarnąć” naszą mieścinę, która tonie w śmieciach. Pamiętam takie czasy, gdy chodziłem do szkoły, że takie akcje były organizowane co roku. Teraz to umarło. Ta tradycja, jak wiele tradycji, które powinny być przekazywane z pokolenia na pokolenie. W efekcie mamy to, co mamy. Tony śmieci, których być nie powinno. Dziś brakuje osób, które pokierowałyby młodymi na dobrą drogę – mówi swoim radiowym głosem Ludwik Wojdyła w spokojnym, aczkolwiek emocjonalnym wystąpieniu. I nie o ton głosu tu chodzi, a ideę jaką chce zaszczepić i akcję jaką zamierza przeprowadzić już w tę sobotę (26 września) na terenie całego Jordanowa.

Ludwik Wojdyła apeluje do mieszkańców Jordanowa, by ci zechcieli zrobić coś dla lokalnej społeczności, a zarazem… dla siebie. – Podejrzewam, że żadnemu z Was nie podoba się gdy wysiada z samochodu i widzi strzykawki, papierki po lizakach – mówi. Policzył, że jeśli zbierze się 30-40 osób, to w ciągu jednego dni uda się posprzątać całe miasto, a przynajmniej jego zdecydowaną większość.

Na jego apel już zgłosiło się 26 wolontariuszy, ale każdy może jeszcze wziąć udział w sobotniej akcji. Wystarczy przyjść o 9.00 na plac przed jordanowskim Urzędem Miasta. Każdy otrzyma worek i rękawiczki bo akcję wsparł burmistrz Andrzej Malczewski. Zbiórka potrwa do 13.00. Wówczas podstawiony przez miasto samochód z załogą zacznie krążyć po Jordanowie i wypełnione odpadami worki będą zbierane.

- Pogoda jest niepewna. Jeśli będzie bardzo źle to akcję przeniesiemy na inny termin, by nikt się podczas niej nie rozchorował – mówi Ludwik Wojdyła. Podkreśla, że musi ona odbyć się jeszcze w tym roku, by wiosną spod topniejącego śniegu wyrastała trawa i kwiaty, a nie wychodziły śmieci.           

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówJordanów: Wspólnie chcą zdziałać wiele! Emocjonalne wystąpienie i duży odzew. Będzie ich jeszcze więcej?