Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 28 wrzesień 2020 07:16

Pogoda drastycznie skróciła akcję sprzątania Jordanowa. A i tak zebrano górę śmieci

Napisane przez
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay

W sobotę, 26 września, z inicjatywy Ludwika Wojdyły odbyła się społeczna akcja sprzątania Jordanowa. Z powodu złej pogody trwała raptem godzinę, ale ten krótki czas wystarczył na zebranie ogromnej (co wcale nie cieszy) ilości walających się śmieci.  

 

- Dziękuję mieszkańcom (zwłaszcza tym najmłodszym), którzy mimo niesprzyjającej pogody podjęli się wspólnego sprzątania naszego miastaAndrzej Malczewski, burmistrz Jordanowa. Szczególne słowa podziękowania skierował do Ludwika Wojdyły i Adama Nizioła za zainicjowanie akcji. - Warunki pozwoliły na godzinną akcję, w czasie której zebrano około 50 pełnych worków śmieci z różnych terenów Jordanowa – mówi Ludwik Wojdyła, który w mediach społecznościowych i poprzez nasz portal zachęcał jordanowian do zrobienia porządku w mieście. Dodał, że w kwietniu akcja zostanie powtórzona, a zarazem dokończona. – Tym razem pogoda nie była łaskawa. Sporo jest jeszcze do zrobienia – zauważa.  

Do tych, którzy sprawili, że sobotnia akcja była potrzebna zwrócił się burmistrz Malczewski. - Chcę skierować kilka słów do "anonimowych" sprawców tej sytuacji. Każdy powinien czuć się współgospodarzem naszego pięknego miasteczka, bo zostawianie śmieci w niewskazanych do tego miejscach świadczy tylko o braku kultury i wychowania – dzieli się przemyśleniami włodarz miasta. Zauważa, że skoro jesteśmy w stanie zrobić zakupy na wyrost i dźwigać pełne torby, to nikt nie powinien mieć trudności z doniesieniem śmieci do koszy czy worków do tego przeznaczonych. - Korzystajmy z darów natury, pięknych widoków, ale też zostawiajmy ten obszar w stanie takim, jak sami chcielibyśmy go zastać – puentuje.  

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówPogoda drastycznie skróciła akcję sprzątania Jordanowa. A i tak zebrano górę śmieci