Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 14 październik 2020 13:44

Rzucili piratom drogowym próg pod koła

Napisane przez
Rzucili piratom drogowym próg pod koła Fot. UM w Jordanowie

Władze Jordanowa na wniosek mieszkańców ukróciły zapędy tych, którzy z ul. Batalionów Chłopskich zrobili sobie tor wyścigowy. Zamontowano na niej próg zwalniający.

 

 Na ulicy Batalionów Chłopskich nie panuje duży ruch, ale niemniej miejscowi, wykorzystują ją jako łącznik pomiędzy ul. gen. Maczka a ul. 3 Maja, czyli drogą krajową 28. Większość zmotoryzowanych stosuje się do znaków i wynikających z nich limitów prędkości. Jednak nie wszyscy.

Właśnie z powodu tych, którzy łamali prawo na ul. Batalionów Chłopskich został zamontowany na jezdni drugi próg zwalniający, co ma poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Przed progiem ustawiono znaki ostrzegające kierowców o jego istnieniu oraz nakazujące zwolnienie do 30 km/h. „Wnioskujący skarżyli się na pędzące samochody, które zagrażały zdrowiu i życiu mieszkańców. Apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii” – przekazują pracownicy jordanowskiego magistratu.  

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówRzucili piratom drogowym próg pod koła