Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 22 październik 2020 22:21

W nocy i święta w jordanowskim szpitaliku nie będzie dyżurów!?

Napisane przez

Jutro (piątku, 23 października) Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej czasowo zawiesza działalność Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Jordanowie. Decyzja to efekt kryzysu w polskiej służbie zdrowia wywołanego pandemią koronawirusa.

 

W komunikacie podanym przez ZOZ w Suchej Beskidzkiej podano, że działalność Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Jordanowie zostaje zawieszona w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz związanymi z tym zmianami organizacyjnymi w ZOZ Sucha Beskidzka. Placówka zmuszona jest do wyodrębnienia łóżek przeznaczonych do leczenia pacjentów z podejrzeniem i zakażonych wirusem Sars-CoV-2, a ponadto zmaga się z niedoborem personelu lekarskiego i pielęgniarskiego.

- Jednocześnie informujemy, iż pacjenci mogą uzyskać przedmiotową pomoc lekarską i pielęgniarską w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej zlokalizowanej w Suchej Beskidzkiej. Prosimy o pomoc i zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz podjętych przez nas działań – napisano w komunikacie pod którym podpisał się Marek Haber, dyrektor ZOZ w Suchej Beskidzkiej.

Dyrektor ZOZ przekazał, że jedynym sposobem utrzymania działalności Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Jordanowie jest zabezpieczenie świadczeń zdrowotnych przez personel medyczny z okolicznych ośrodków Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Osoby chętne do pomocy i dyżurowania w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej proszone o kontakt telefoniczny (tel. 606-830-055).

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówW nocy i święta w jordanowskim szpitaliku nie będzie dyżurów!?