Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 22 styczeń 2015 09:47

Jordanowianie zbierają na plac zabaw

Napisane przez

W Jordanowie nie ma dużego, ogólnodostępnego placu zabaw dla najmłodszych jego mieszkańców.  Sprawy w swoje ręce wzięli więc nieco starsi mieszkańcy, którzy mają pomysł, jak go wybudować.

Boisko wielofunkcyjne  przy przedszkolu i gimnazjum oddane do użytku w poprzednim roku bardzo dobrze spełnia swoją rolę – w wakacje czy w weekendy trudno znaleźć moment, gdy jest puste, ale wciąż nie ma w mieście miejsca, gdzie spokojnie i bezpiecznie mogliby bawić się i przebywać najmłodsi.

Sytuację zmieniłoby powstanie placu zabaw. Stowarzyszenie Pralnia Kultury ma nadzieję, że niedługo powstanie właśnie w Jordanowie. - Marzymy o wybudowaniu wspaniałego, nowoczesnego placu zabaw, gdzie oprócz tradycyjnych huśtawek, karuzeli czy piaskownic centralne miejsce zajmowałby ogromny stół, przy którym dzieciaki mogłyby malować, układać puzzle, klocki, gdzie można by zorganizować rodzinny piknik, konkursy plastyczne czy warsztaty. Chcielibyśmy również wybudować mini muszlę koncertową, aby i dzieci uzdolnione muzycznie mogły tutaj znaleźć coś dla siebie – tak swój projekt opisuje Pralnia Kultury.

Miejsca, gdzie miałby powstać plac zabaw w Jordanowie, są dwa – pierwsze z nich to boisko przy ul. Mickiewicza, a drugie boisko przy szkole podstawowej.

- Wstęp na plac byłby nieodpłatny aby mogły korzystać z niego wszystkie pragnące dobrej zabawy dzieci – informuje Pralnia Kultury.

Jak pomóc budowę placu zabaw? Fundusze są zbierane tylko do końca stycznia. Do tej pory udało się zebrać 3892 zł. Wszystkie informacje o tym jak wspomóc tę inicjatywę można znaleźć na stronie Fundacji AVIVA To dla mnie ważne i na profilu Stowarzyszenia Pralnia Kultury.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówJordanowianie zbierają na plac zabaw