Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 22 styczeń 2015 12:46

Zebrania sprawozdawcze w jednostkach OSP Gminy Jordanów

Napisał

Początek nowego roku to okres zebrań sprawozdawczych w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych.  W Gminie Jordanów- jako pierwsza- takie zebranie zorganizowała OSP w Naprawie. Odbyło się ono 18 stycznia, a udział w nim wzięli m.in.: Wójt Gminy Jordanów Pan Stanisław Pudo, Przewodniczący Rady Gminy Pan Adam Kawula, Sekretarz Gminy Pan Rafał Lubaszka, Komendant Gminny OSP Pan Bogusław Wróbel, przedstawiciel PSP w Suchej Beskidzkiej kpt. Łukasz Białończyk, honorowy prezes OSP Naprawa Pan Józef Mirek, delegacja strażaków ze Świątnik Górnych wraz z prezesem OSP i księdzem Michałem Wichrem oraz zaproszeni goście.

 Zarząd naprawskiej jednostki przedstawił sprawozdania z działalności OSP, wymieniając liczne sukcesy, jakie odniosła ta jednostka w minionym roku. A tych rzeczywiście było sporo. OSP w Naprawie zrealizowała bowiem projekt pn. „Utworzenie Centrum Aktywności Młodzieży przy OSP w Naprawie poprzez modernizację pomieszczenia, zakup umundurowania galowego i akcesoriów muzycznych, organizację zajęć warsztatowych i pikniku rodzinnego”.

W ramach tego projektu wyremontowano salę, w której odbywają się próby orkiestry. Zyskała ona nowe oświetlenie, ogrzewanie, została wyposażona w szafę i wytłumiona. Zakupionych zostało 35 kompletnych mundurów, torebki oraz pulpity na nuty. Dzięki temu projektowi powstał także nowy zespół Mażoretek, który na dzień dzisiejszy liczy 25 dziewczyn w wieku od 8 do 18 lat. Zorganizowane zostały dla nich warsztaty oraz zakupione zostały stroje, w których występują.

Wartość całego projektu to 63 696,99 zł, z czego 49 900,00 zł stanowi dofinansowanie z PROW.

Nie mniejszymi sukcesami może pochwalić się naprawska orkiestra OSP pod batutą Pana Stanisława Bednarczyka. Orkiestra dba o oprawę uroczystości kościelnych, państwowych i kulturalnych. W ubiegłym roku wystąpiła podczas Przeglądu Orkiestr Dętych ECHO w Wysokiej, gdzie otrzymała wyróżnienie. Z kolei na Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Strażackich w Bystrej zajęła 3 miejsce. Prezes OSP Pan Józef Żegleń podkreślił, że te wszystkie osiągnięcia nie byłyby możliwe, gdyby nie przychylność Wójta Gminy Jordanów Pana Stanisława Pudo i wsparcie gminy w tym zakresie oraz zaangażowanie strażaków.

Biorąc pod uwagę prężną działalność OSP w Naprawie i jej liczne sukcesy, a także ambitne plany na 2015 rok nie dziwi fakt, że Zarząd OSP otrzymał jednogłośnie absolutorium. Uczestnicy zebrania mieli także okazję posłuchać orkiestry OSP Naprawa i obejrzeć ciekawy występ Zespołu Mażoretek. Po zakończeniu zebrania, odbyła się zabawa choinkowa przygotowana wspólnie przez OSP Naprawa i panie z miejscowego Koła Gospodyń.

 

 

 

 

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówZebrania sprawozdawcze w jednostkach OSP Gminy Jordanów