Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 20 listopad 2020 09:00

Basen w Naprawie otworzy się dla szkółek pływackich

Napisane przez

 Choć kryte pływalnie od kilku tygodni pozostają zamknięte dla klientów indywidualnych, to mogą na nich odbywać się zorganizowane zajęcia dla klubów i szkółek. Pomimo to basen w Naprawie pozostaje zamknięty, a podnoszący dotąd na nim swoje umiejętności muszą dojeżdżać do Rabki.  

 

 

Kilka tygodni temu premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim w ramach przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa nakazali zamknięcie basenów. Zezwolili jedynie na udostępnianie ich klubom i innym podmiotom organizującym zorganizowane zajęcia (np. szkółkom pływackim). Kryta pływalnia w Naprawie zamknęła jednak swoje podwoje i do dziś nie zostały one ponownie otwarte. –  Przepisy pozwalają, by z basenu korzystały szkółki. W Rabce basen jest dla nich otwarty. My mamy swój, a musimy wozić dzieci do Rabki, co generuje dodatkowe koszty – mówią rodzice dzieci, które szkoliły się i trenowały na pływalni w Naprawie.     

Gabriela Korbel, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie (prowadzi Krytą Pływalnie w Naprawie), wyjaśnia, że sprawa jest bardziej złożona niż się wydaje. Podkreśla, że musi kierować się rachunkiem ekonomicznym. – Sytuacja epidemiologiczna, a tym samym wzrost zakażonych koronawirusem to jedno, ale kluczowa była ekonomia. Prowadzenie krytej pływalni to trudna i kosztowna sprawa ze względu na wysokie koszty utrzymania obiektu. Trzeba wnikliwie analizować sytuację.  – mówi Gabriela Korbel. Dodaje, że gdyby obecnie pływalnia w Naprawie funkcjonowała, to musiałby opierać swoją działalność wyłącznie na wpływach od szkółek. Z wyliczeń wynikało, że koszty podgrzania wody i opłacenia inny mediów oraz ratowników byłyby ta tyle duże, że bardziej opłaca się utrzymywać zamknięty obiekt.

Po ponownym przeanalizowaniu sytuacji zapadła decyzja o ponownym otwarciu pływalni. Nastąpi ono na początku przyszłego tygodnia (prawdopodobnie już w poniedziałek). Szczegółowych informacji znajdą się na stronie internetowej basenu (www.basennaprawa.pl).   

Więcej w tej kategorii: « 200 lat dla Pani Marianny
asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówBasen w Naprawie otworzy się dla szkółek pływackich