Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 26 styczeń 2015 19:29

„Kolędowanie w Gminie Jordanów”

Kolędy i zwyczaj kolędowania to głęboko zakorzeniona polska tradycja.Odpowiedzią na tę tradycję jest organizowana dorocznie w Gminie Jordanów impreza pod nazwą „Kolędowanie w Gminie Jordanów”.

 

         W tym roku odbyła się ona w remizie OSP w Naprawie, a przygotowana  została przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie przy współpracy pań z naprawskiego Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej z Naprawy.

         W radosny nastrój kolędniczy wprowadziła wszystkich naprawska orkiestra OSP pod kierownictwem pana Stanisława Bednarczyka. Następnie do wspólnego kolędowania dołączyło KGW z Naprawy, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Olszówka oraz wszyscy zaproszeni goście. Dzięki gościom z Olszówki mieliśmy okazję poznać- typowe dla Zagórzan, a mniej znane u nas - kolędy i pastorałki. Z kolei zwyczaj kolędowania w Naprawie przypomniała grupa kolędnicza z gwiazdą przygotowana przez naprawską filię GOKSiP. Nie zabrakło życzeń i tradycyjnego sypania owsem.

         Miłym akcentem „Kolędowania” było wręczenie nagród dla laureatów Gminnego Konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna”. Nagrody ufundował Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a ich wręczenia dokonał Wójt Gminy Jordanów wraz z Przewodniczącym Rady Gminy.

         Na zaproszenie do wspólnego kolędowania odpowiedzieli: Wójt Gminy Jordanów pan Stanisław Pudo, Przewodniczący Rady Gminy pan Adam Kawula, radni powiatowi i gminni, prezes OSP w Naprawie pan Józef Żegleń, naczelnik OSP pan Wiesław Pustelnik, ksiądz Jań Fryźlewicz – proboszcz parafii w Naprawie, sołtys wsi – pani Maria Medes, dyrektorzy przedszkoli z Osielca i Łętowni, przewodnicząca Rady Sołeckiej z Toporzyska – pani Zofia Kulka, przewodnicząca KGW z Toporzyska – pani Barbara Marek, emerytowana dyrektor GOKSiP w Jordanowie – pani Jadwiga Frątczak – Mróz, laureaci Gminnego Konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna” wraz z rodzicami i opiekunami, pracownicy GOKSiP Jordanów, orkiestra OSP z Naprawy, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Olszówka wraz z przewodniczącą panią Haliną Kołodziej oraz naprawskie Koło Gospodyń z przewodniczącą panią Władysławą Rawską na czele.

         Kolędowanie w Naprawie to nie tylko odpowiedź na potrzebę kultywowania tradycji, ale także doskonała forma integracji lokalnej społeczności. Dlatego  organizatorzy bardzo serdecznie dziękują tym, którzy wzięli udział we wspólnym kolędowaniu.

GK

 

HomeWydarzeniaJordanów„Kolędowanie w Gminie Jordanów”