Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 26 styczeń 2015 19:29

„Kolędowanie w Gminie Jordanów”

Kolędy i zwyczaj kolędowania to głęboko zakorzeniona polska tradycja.Odpowiedzią na tę tradycję jest organizowana dorocznie w Gminie Jordanów impreza pod nazwą „Kolędowanie w Gminie Jordanów”.

 

         W tym roku odbyła się ona w remizie OSP w Naprawie, a przygotowana  została przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie przy współpracy pań z naprawskiego Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej z Naprawy.

         W radosny nastrój kolędniczy wprowadziła wszystkich naprawska orkiestra OSP pod kierownictwem pana Stanisława Bednarczyka. Następnie do wspólnego kolędowania dołączyło KGW z Naprawy, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Olszówka oraz wszyscy zaproszeni goście. Dzięki gościom z Olszówki mieliśmy okazję poznać- typowe dla Zagórzan, a mniej znane u nas - kolędy i pastorałki. Z kolei zwyczaj kolędowania w Naprawie przypomniała grupa kolędnicza z gwiazdą przygotowana przez naprawską filię GOKSiP. Nie zabrakło życzeń i tradycyjnego sypania owsem.

         Miłym akcentem „Kolędowania” było wręczenie nagród dla laureatów Gminnego Konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna”. Nagrody ufundował Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a ich wręczenia dokonał Wójt Gminy Jordanów wraz z Przewodniczącym Rady Gminy.

         Na zaproszenie do wspólnego kolędowania odpowiedzieli: Wójt Gminy Jordanów pan Stanisław Pudo, Przewodniczący Rady Gminy pan Adam Kawula, radni powiatowi i gminni, prezes OSP w Naprawie pan Józef Żegleń, naczelnik OSP pan Wiesław Pustelnik, ksiądz Jań Fryźlewicz – proboszcz parafii w Naprawie, sołtys wsi – pani Maria Medes, dyrektorzy przedszkoli z Osielca i Łętowni, przewodnicząca Rady Sołeckiej z Toporzyska – pani Zofia Kulka, przewodnicząca KGW z Toporzyska – pani Barbara Marek, emerytowana dyrektor GOKSiP w Jordanowie – pani Jadwiga Frątczak – Mróz, laureaci Gminnego Konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna” wraz z rodzicami i opiekunami, pracownicy GOKSiP Jordanów, orkiestra OSP z Naprawy, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Olszówka wraz z przewodniczącą panią Haliną Kołodziej oraz naprawskie Koło Gospodyń z przewodniczącą panią Władysławą Rawską na czele.

         Kolędowanie w Naprawie to nie tylko odpowiedź na potrzebę kultywowania tradycji, ale także doskonała forma integracji lokalnej społeczności. Dlatego  organizatorzy bardzo serdecznie dziękują tym, którzy wzięli udział we wspólnym kolędowaniu.

GK

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanów„Kolędowanie w Gminie Jordanów”