Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 02 luty 2015 09:09

Zakopianka z rygorem natychmiastowej wykonalności

Napisał

Ruszyła procedura budowy zakopianki z Lubnia do Rabki – Zdroju.  Zostało wydane postanowienie Wojewody Małopolskiego, o nadaniu rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

 

Władze gminy Jordanów, m.in. na terenie której  znajdzie swój przebieg nowy odcinek zakopianki łączący „dwupasmówkę” kończącą się w Lubniu z Rabką– Zdrój, opublikowały obwieszczenie wojewody. Decyzja, o której mowa, a której został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, zgodnie z art. 17 ust. 3 ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych,zobowiązuje do niezwłocznego wydania nieruchomości, opróżnienia lokali i innych pomieszczeń, uprawnia do faktycznego objęcia nieruchomości w posiadanie przez właściwego zarządcę drogi i do rozpoczęcia robót budowlanych.

Jak zaznacza wojewoda, rygor natychmiastowej wykonalności został nadany ze względu na istnienie uzasadnionego interesu gospodarczego i społecznego.

- Zawiadomienie o wydaniu postanowienia  wysyła się dotychczasowym właścicielom i użytkownikom wieczystym nieruchomości na adres wskazany w katastrze nieruchomości– czytamy w obwieszczeniu. - Na postanowienie przysługuje stronie zażalenie do Ministra Infrastruktury i Rozwoju za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego (ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków), w terminie 7 dni od daty jego doręczenia.

asdasdasdasdas